Narodowe Święto Niepodległości w 2.ORel Przasnysz. Wręczono medale, odznaczenia i akty mianowania na wyższe stopnie

Podczas uroczystego apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości, z rąk dowódcy 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu, żołnierze otrzymali medale, odznaczenia, wyróżnienia oraz akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe.

 

W czwartek, 10 listopada żołnierze na placu apelowym 2. Ośrodka Radioelektronicznego w Przasnyszu uczcili uroczystym apelem Narodowe Święto Niepodległości.

– Apel z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości jest uroczystością poświęconą naszej Ojczyźnie i Wolności. Jest najważniejszym ze wszystkich świąt w kalendarzu uroczystości patriotycznych. To symbol miłości Ojczyzny i symbol zwycięstwa. Przypomina nam o 123 latach niewoli, kiedy to nasza Ojczyzna zniknęła z mapy świata, a Polacy nieustannie podejmowali próby odzyskania upragnionej wolności. Obecnie żyjemy w czasach pokoju, dobrobytu, dostatku, a wolność naszej Ojczyzny i nas samych jest sprawą oczywistą – innej rzeczywistości po prostu nie doświadczyliśmy i życzę żebyśmy jej nigdy nie doświadczyli – mówił płk dypl. Bogusław Postek, dowódca jednostki.

 

W swej wypowiedzi wskazał na zryw niepodległościowy, jaki miał miejsce 123 lata temu. Dodał, że dla niego samego patriotyzm to przede wszystkim poszanowanie języka ojczystego, kultury oraz zwyczajów.

– Poszanowanie ludzi wokół, gościnność i pomocną dłoń. Współcześnie patriotyzm nie jest już walką o niepodległość, ale dołożeniem wszelkich starań, aby wolność tę docenić i utrzymać. Cieszmy się zatem, że nie musimy z bronią w ręku tej wolności bronić, a miłość do Ojczyzny okazujmy rzetelną, uczciwą pracą oraz postawą godną i honorową. Cieszmy się więc niepodległością, pamiętając, że miłość do Ojczyzny to nie slogan, a dar, który należy pielęgnować i przekazywać następnym pokoleniom. Dlatego już w dniu jutrzejszym pokażmy, że jesteśmy patriotami wywieszając flagi narodowe, będące symbolem naszej jedności, państwowości, wolnej i niepodległej Ojczyzny – dodał.

Podczas uroczystości dowódca wręczył żołnierzom medale, odznaczenia, wyróżnienia oraz akty mianowania na wyższe stopnie wojskowe. Apel zakończyła defilada pododdziałów Ośrodka.

 

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Edek
Edek
1 rok temu

Zastanawiam sie.za co te medale dostają, za jakie zaslugi. Nie ma wojny nic nie zdobyli lub obronili a dostaja medale, za co za codzienne przychodzenie do pracy za kyora dostaaja kilkanascie pensji w roku, jakby obliczyc to 15-16 pensji w roku i jeszcze medale? W krosie tez daja medale na koniec roku za wyrobienie normy?

Tutek
Tutek
1 rok temu
Reply to  Edek

Żebyś miał zagadkę

Jan
Jan
1 rok temu
Reply to  Edek

Było się uczyć, to byś rowerów nie składał, tylko ordery dostawał
🙂

Wojciech i Jerzy
Wojciech i Jerzy
1 rok temu

Takie ordery w wojsku to nic innego jak gadżet podobny do tych jakie ofiarują nam różni akwizytorzy, komiwojażerzy, typowi przedstawiciele handlowi.One nie wnoszą nic (ekonomicznego dla odbiorcy) ale działają jako zapewnienie poddaństwa dowódcom, to tylko taki chwyt marketingowy Szkoda tylko, że z wojska uczyniono swoisty babiniec, źle to wygląda, bo mężczyźni stali się takimi niuniusiami.Ktoś charakter wojska zniszczył bezpowrotnie i żal na to patrzeć.No ale cóż, taki mamy klimat polityczny.Pozdrawiamy-weterani.

Jacus
Jacus
1 rok temu

Jakie grubasy mamy teraz w armii. Korpus podoficerski im grubszy tym mocniejszy.

marek
marek
1 rok temu

Ha ha, typek w sylwestra porobiony mało z balkonu nie wyskoczył a tu cyk pyk żołnierz roku 😂
Co by nie było nie on jedyny, ale to już chyba tradycja że zawodowe wojsko to największe ćpuny