Narodowe Czytanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu

Starosta Przasnyski, Burmistrz Miasta Przasnysz oraz Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprosili przasnyszan na kolejną edycję Narodowego Czytania.

 

Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do wspólnego czytania „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, dzieła, które wyznaczyły początek dziejów poezji romantycznej w Polsce, stając się dla nowej epoki jednym z najważniejszych punktów odniesienia.

Przybyli na spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przasnyszu miłośnicy książek i literatury usłyszeli utwory Adama Mickiewicza w interpretacji gości:

  • „Romantyczność” w wykonaniu Krystyny Zagroby – członkini Klubu Rękodzieła działającego przy filii bibliotecznej nr 1
  • „Świteziankę” w wykonaniu Anny Rośleń i Jadwigi Rudowskiej (członkiń Klubu Rękodzieła),
  • „Rękawiczkę”, którą zaprezentował wicestarosta powiatu przasnyskiego Waldemar Trochimiuk,
  • „Panią Twardowską” – w rolach głównych wystąpili: narrator – Ewa Jędryszczak – Przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Przasnysza, Pan Twardowski – zastępca Burmistrza Miasta Przasnysza Łukasz Machałowski, w roli Mefistofelesa – Tomasz Ulatowski – ekonomista, nauczyciel Zespołu Szkół Powiatowych w Przasnyszu.

 

Publiczność gromkimi brawami nagrodziła niepowtarzalne interpretacje lektorów.

Uczestnicy spotkania wzięli również udział w konkursie literackim o „Balladach i romansach”, w którym nagrodami były książki.

– Muzycznym dopełnieniem wydarzenia był koncert Kuby Michalskiego pt. „Balladowo i romantycznie”. Podczas tego poetycko – muzycznego spotkania wysłuchaliśmy autorskich kompozycji Kuby Michalskiego do utworów Adama Mickiewicza, Cypriana Kamila Norwida, Adama Asnyka, Bolesława Leśmiana. Nie zabrakło „Hallelujah” Cohena, a po burzliwych oklaskach i prośbie o bis artysta zaprosił uczestników do wspólnego wykonania „Lokomotywy” Juliana Tuwima – informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Przasnyszu.

– Podziękowania kierujemy w stronę naszych wspaniałych lektorów oraz Państwa Anny i Janusza Nachtygalów za pomoc w techniczną w organizacji wydarzenia – pisze biblioteka.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Alina
Alina
16 dni temu

Byłam. Warto było