Napad zorganizowanej grupy przestępczej na 2. ORel. Ćwiczenia przasnyskich służb mundurowych [FOTO]

17 listopada na terenie 2. Ośrodka Radioelektronicznego odbyło się wspólne szkolenie służb z terenu miasta Przasnysz.

 

Do udziału w ćwiczeniach zameldowały się służby z terenu miasta Przasnysz: żołnierze przasnyskiej jednostki wojskowej, Komenda Powiatowa Policji, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Żandarmeria Wojskowa oraz Pogotowie Ratunkowe.

– Scenariusz ćwiczenia zakładał napad członków zorganizowanej grupy przestępczej na posterunek podlegający szczególnej ochronie w celu zaboru broni i mienia. Osoby te wdarły się podstępem na teren koszar i wzięły zakładnika – magazyniera. O wynikłym zdarzeniu poinformowano wszystkie służby z terenu miasta Przasnysz. W tym czasie negocjator prowadził mediacje, które okazały się być bezskuteczne. Zebrany sztab kryzysowy dokonał analizy bieżącej sytuacji i wariantów działania oraz podjął decyzję o próbie siłowego odbicia przetrzymywanego zakładnika. Po przegrupowaniu sił ze składu Pododdziału Alarmowego, Żandarmerii Wojskowej oraz Policji wydano rozkaz do przeprowadzenia szturmu. W wyniku intensywnej wymiany ognia ranna została jedna osoba – zakładnik, którą przetransportowano do Szpitala Powiatowego w Przasnyszu. Wszyscy członkowie grupy przestępczej zostali zneutralizowani bądź ujęci. Podpalony w wyniku wymiany ognia obiekt został skutecznie ugaszony przez strażaków z przasnyskiej Komendy Straży Pożarnej. Na szczęście było to jedynie ćwiczenie, jednak w dzisiejszych czasach musimy być przygotowani na różne scenariusze jakie napisze nam życie. Dzisiejsze praktyczne sprawdzenie umiejętności i procedur działania służb podczas wystąpienia zagrożenia o charakterze terrorystycznym pozwoli dowódcom wszystkich zaangażowanych formacji na opracowanie raportu finałowego. Efektem tego będzie jeszcze lepsza i skuteczniejsza współpraca pomiędzy naszymi instytucjami podsumował szkolenie płk Postek.

 

Było to kolejne w ostatnim czasie przedsięwzięcie z zakresu zarządzania i reagowania kryzysowego w ramach współpracy przasnyskiej jednostki z przedstawicielami służb mundurowych z terenu miasta Przasnysza.

 

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pootr
Pootr
1 rok temu

A dziś 21 .11 o godz 1015 pędziło 6 radiowozów ulica Żwirki i Wigury w kierunku Karwacza . Ciekawe co było powodem

activ
activ
1 rok temu

WP „WOT zajmie się mediami. Powstała nowa grupa zadaniowaDowódca Wojsk Obrony Terytorialnej powołał grupę zadaniową „Honor”, która ma jeden cel. Jej głównym zadaniem będzie szybkie reagowanie na „nieodpowiedzialne wypowiedzi osób publicznych czy internautów…W komunikacie podkreślono również, że treści szkalujące żołnierzy „będą poddane natychmiastowej kwalifikacji czynu”, a następnie przekazywane z odpowiednim wnioskiem do sądu. Do grupy „Honor” dołączyło już kilkadziesiąt żołnierzy z wykształceniem prawniczym i byłych policjantów.”