Najzdolniejsi uczniowie z powiatu przasnyskiego ze stypendium Prezesa Rady Ministrów

9 grudnia w Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu odbyło się wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla najzdolniejszych uczniów ze szkół ponadpodstawowych z subregionu ostrołęckiego. Wśród nich znalazła się młodzież z placówek oświatowych w powiecie przasnyskim.

 

W uroczystości wręczenia stypendiów udział wzięła Dorota Skrzypek, mazowiecka kurator oświaty, Marcin Grabowski, dyrektor ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, Michał Giers, dyrektor ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty oraz przedstawiciele samorządów powiatowych, uczniowie i dyrektorzy szkół.

– Potrzeba serca oraz chęć pogratulowania i złożenia życzeń wyróżnionym stypendystom zdecydowało o spotkaniu z państwem i tym razem. Radość dzisiejszego spotkania jest tym większa, że jest to pierwsza tego typu uroczystość po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią. Jest mi niezmiernie miło, że tak duża liczba młodych osób została nagrodzona stypendium Prezesa Rady Ministrów. Na terenie województwa mazowieckiego wyróżnionych zostało 727 uczniów, a w delegaturze w Ostrołęce 69 uczniów. Drodzy stypendyści, gratuluję wam doskonałych wyników, które są odzwierciedleniem waszego trudu włożonego w naukę, codziennej i wytrwałej pracy. Wierzę, że zdobyta wiedza oraz umiejętności poparte wysokimi osiągnięciami wpłyną na waszą przyszłość, wybór wymarzonych studiów i dalsze decyzje zawodowe, a tym sprawią, że wpiszecie się w rozwój Mazowsza i swego regionu – mówiła Dorota Skrzypek.

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniom, którzy kształcą się w szkole, w formie dziennej umożliwiającej uzyskanie świadectwa dojrzałości. Stypendium otrzymuje uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem i uzyskał najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów wynosi 300 zł miesięcznie.

 

Stypendia Prezesa Rady Ministrów za rok 2022 otrzymali:

  1. Julia Wiśniewska, LO Przasnysz
  2. Arleta Borowska, II LO w ZSP Przasnysz
  3. Wioleta Grabarczyk, Technikum w ZSP Przasnysz
  4. Dominika Krzykowska, Technikum w ZSP Przasnysz
  5. Joanna Kacprzyńska, LO Jednorożec
  6. Jakub Jedlak, Akademickie Liceum Ogólnokształcące Przasnysz
  7. Aleksandra Nachtygal, LO w ZSP w Chorzelach
  8. Vadim Voranau, Technikum w ZSP w Chorzelach
  9. Edyta Orzoł, Technikum w ZSP w Chorzelach

 

Serdecznie gratulujemy!

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gieras
Gieras
1 rok temu

Brawo najwspanialsza Juleczko 👏