Najpierw spożywał alkohol, potem wsiadł za kierownicę. Wpadł, gdy jechał pod prąd

Dzięki zgłoszeniu świadka policjanci zatrzymali kierowcę dostawczego renault, który wsiadł za kierownicę po spożyciu alkoholu. 38 – letni obywatel Gruzji jechał pod prąd. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 0,4 promila alkoholu.

 

W miniony czwartek dyżurny ciechanowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierowcy dostawczego renault, który wsiadł za kierownicę po tym, jak wcześniej pił alkohol.

– Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi od razu zauważyli pojazd, którego dotyczyło zgłoszenie. Kierowca renault jechał bowiem „pod prąd”. Kierującym okazał się 38 – letni obywatel Gruzji – informuje asp. Magda Zarembska.

Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 0,4 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. 38 – latek spędził noc w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.

Przypominamy, że zgodnie z art. 87 Kodeksu wykroczeń „kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych”. W takim przypadku sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Frania
Frania
1 miesiąc temu

0,4? polski rolnik jedzie z 4 promilami i to prosto. za to wywraca się kiedy wypadnie z kabiny.