Najnowsze technologie na lekcjach w czernickiej szkole

31 marca w Szkole Podstawowej im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych zorganizowano Dzień Nowych Technologii w Edukacji w ramach inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki.

 

Celem przeprowadzanej w Szkole Podstawowej w Czernicach Borowych akcji jest popularyzowanie technologii informacyjno – komunikacyjnych.

– Szkoła Podstawowa im. Janiny Sieklickiej w Czernicach Borowych przystąpiła do tej inicjatywy, ponieważ w codziennej pracy z uczniami wykorzystuje nowoczesne technologie. Wśród nich możemy wymienić tablice interaktywne, monitory dotykowe, drukarkę 3D oraz różne programy i aplikacje, które wpływają na atrakcyjność i efektywność zajęć – informuje szkoła.

W ramach zajęć przedszkolaki na zajęciach z języka angielskiego korzystały z tablicy multimedialnej. Dzięki niej utrwalały nazwy kolorów i członków rodziny oraz poznawali słownictwo związane z Wielkanocą.

 

W klasach starszych uczniowie także na zajęciach z języka angielskiego podczas powtarzania słownictwa z zakresu kina i telewizji korzystali ze smartfonów wykonując testy i quizy na platformie Quizlet, Quizizz i Kahoot.

– Na lekcji geografii, podczas poznawania państw Europy Południowej uczniowie klasy 6 pod opieką D. Jabłonowskiej obejrzeli prezentację multimedialną, rozwiązywali quizy na platformie wordwall oraz korzystali z interaktywnej mapy. Uczniowie klasy 6, na informatyce pod opieką E. Liszewskiej poznali działanie drukarki 3D oraz zaprojektowali i wydrukowali własne projekty. Na zakończenie zajęć na korytarzu szkolnym przygotowano wystawę wykonanych prac – wylicza szkoła.

Ten dzień pokazał, że szkoła wiejska także potrafi iść z duchem czasu wykorzystując najnowsze technologie.

 

 

j.b.

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments