Najmłodsi mieszkańcy gminy Chorzele posadzili kolejne drzewka. [FOTO]

Jednym z czołowych założeń Gminy Chorzele są działania proekologiczne. Mowa tu nie tylko o realizowanych przez władze Gminy znaczących inwestycjach, mających na celu poprawę jakości powietrza, ale również o wielu akcjach społecznych skupiających się na ochronie środowiska. Jedną z nich jest cieszący się dużą popularnością projekt  „Aleja Dzieci”, którego inicjatorem jest Beata Szczepankowska – Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele.

9 listopada mieszkańcy Gminy Chorzele, spotkali się już po raz drugi w tym roku, aby wspólnie zasadzić swoje drzewko. To wyjątkowe wydarzenie poprowadziła Katarzyna Brzezicka – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Chorzele, która wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy Gminnego Przyjaciela Przyrody oraz w imieniu burmistrz Beaty Szczepankowskiej skierowała do zebranych ciepłe słowa. – Jako Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele jestem niezwykle dumna,

że dołączyliście do grona mieszkańców naszej małej ojczyzny. Jednocześnie mam nadzieję, że niezależnie gdzie w przyszłości będziecie zamieszkiwać, nie opuści Was świadomość tego skąd pochodzicie. Niech posadzone drzewko będzie symbolem Twojej dziecięcej radości, wewnętrznego piękna oraz jedności ze wszystkimi mieszkańcami naszej gminy.

W akcji uczestniczyli również Krzysztof Milewski – Radny Rady Miejskiej w Chorzelach oraz Dariusz Brzezicki – były Radny Rady Miejskiej w Chorzelach.

O dużym zainteresowaniu chorzelską „Aleją Dzieci” świadczy fakt, iż w minioną sobotę powiększyła się ona o kolejne 21 drzew. Jak się okazuje, takie spotkania znacząco pomagają w budowaniu relacji międzyludzkich. Wspólne sadzenie drzew jest znakomitą formą integracji oraz kształtuje poczucie odpowiedzialności za przestrzeń publiczną, w której żyjemy.

Źródło UM Chorzele
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments