Najlepsi siatkarze grają w gminie Przasnysz

Gmina Przasnysz może pochwalić się najlepszym zespołami sportowymi w powiecie przasnyskim. Przynajmniej jeśli chodzi o siatkarskie drużyny młodzieżowe. W niedawnym turnieju piłki siatkowej rozegranym w Przasnyszu triumfowali gimnazjaliści z Leszna, drugie miejsce natomiast zajęli zawodnicy z Krępy Nowej.

Finały powiatowe w piłce siatkowej odbyły się 13 kwietnia. Wzięło w nich udział łącznie 9 zespołów ze wszystkich gmin powiatu przasnyskiego, w tym aż trzy z naszej gminy (oprócz Leszna i Krępy Nowej zagrał jeszcze zespół z Bogatego). Wszystkie drużyny podzielono na trzy grupy. Zwycięzcy każdej z nich awansowali bezpośrednio do 1/2 finału; stawkę półfinalistów miała uzupełnić drużyna z drugiego miejsca z najlepszym bilansem punktowym.

Nasze drużyny pokazały swą siłę już w meczach grupowych. Leszno wygrało po 2:0 z zespołami z Krasnego i Czernic Borowych, podobnie jak drużyna z Krępy Nowej, która w identycznym stosunku pokonała  Chorzele i Jednorożec). Nieco gorzej powiodło się tylko reprezentantom Bogatego (dwie grupowe porażki i brak awansu).

W meczach półfinałowych po zaciętym pojedynku Leszno wygrało z Przasnyszem 2:1. Drużyna z Krępy odprawiła natomiast z kwitkiem zespół z Zarąb 2:0. Wiadomo zatem było, że spotkanie o zwycięstwo będzie wewnętrzną sprawą drużyn z gminy Przasnysz. Finał był popisem gimnazjalistów z Leszna, którzy wygrali 2:0. Dzięki temu będą oni reprezentować nasz powiat na zawodach międzypowiatowych w Wyszkowie.

Kolejność drużyn po turnieju:

1. PG  Leszno
2. Krępa Nowa
3. PG Przasnysz
4. PG Zaręby
5. PG Krasne
6. PG Jednorożec
7. PG Chorzele
8. PG Bogate
9. PG Czernice Borowe

Skład zwycięskiej drużyny:

1. Kamil Głodkowski
2. Rafał Głodkowski
3. Robert Głodkowski
4. Krystian Olszak
5. Patryk Olszak
6. Adrian Marchewka
7. Damian Modelski
8. Tobiasz Mosakowski
9. Bartosz Waleszczak

Trenerzy drużyny z Leszna: Robert Oleksik, Waldemar Krynicki.


Urząd Gminy Przasnysz


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments