Najlepsi rolnicy z powiatu przasnyskiego nagrodzeni

Podczas dożynek powiatowo-gminnych, które w tym roku odbyły się w Chorzelach, zwyczajowo wręczono wyróżnienia dla najlepszych rolników.

 

W niedzielę, 8 września, odbyły się w Chorzelach powiatowo-gminne dożynki, które połączone były z obchodami 120-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorzelach. W czasie uroczystości, tradycyjnie, wręczono wyróżnienia dla rolników z powiatu przasnyskiego.

Wyróżnieni rolnicy:

Przasnysz:

Państwo Katarzyna i Tomasz Dylewscy – prowadzą gospodarstwo rolne od 2020 roku, natomiast samo gospodarstwo przejęte od rodziców pani Katarzyny, istnieje już od 1980 roku. Na powierzchni ok. 28 hektarów uprawiane są: zboża, kukurydza, rośliny strączkowe, ziemniaki i warzywa gruntowe, sprzedawane bezpośrednio na terenie miasta. Państwo Dylewscy samodzielnie uczestniczą w dosłownie każdym etapie produkcji roślinnej.

Państwo Joanna i Grzegorz Niestępscy od 1999 roku wspólnie prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni około 160 hektarów. Główną specjalnością gospodarstwa jest produkcja mleka – posiadają 120 krów dojnych, sprzedają materiał hodowlany, czyli jałówki. Główne uprawy roślinne to: kukurydza, pszenica i lucerna. Gospodarstwo jest wysoko zmechanizowane, a produkcja mleczna odbywa się w oborze wolnostanowiskowej wybudowanej w 2013 roku.

Gmina Chorzele:

Bożena i Wojciech Radomscy z Opaleńca – od 24 lat prowadzą gospodarstwo rolne, przejęte od rodziców pana Wojciecha. Ponad 120 hektarów gruntów własnych oraz dzierżawionych to głównie użytki zielone oraz uprawy kukurydzy i zboża. Gospodarstwo nastawione jest głównie na produkcję mleczną: prowadzona jest tu hodowla 43 krów mlecznych oraz 30 sztuk jałowizny. W ubiegłym roku gospodarstwo wyprodukowało ok. 250 tys. litrów mleka.

Państwo Wiesława i Krzysztof Purzyccy z Bagienic posiadają gospodarstwo rolne o powierzchni 51 hektarów. Gospodarstwo nastawione jest na produkcję mleczną, dlatego też użytki zielone stanowią 90% całego areału. Państwo Purzyccy utrzymują stado krów mlecznych oraz jałowizny w łącznej ilości 45 sztuk. W ubiegłym roku gospodarstwo wyprodukowało ok. 130 tys. litrów mleka w oborze stanowiskowej z dojarką przewodową.

Gmina Czernice Borowe:

Anna i Paweł Ćwiek z miejscowości Zberoż prowadzą gospodarstwo nastawione na hodowlę bydła mlecznego, połączoną z uprawą 59 hektarów ziemi. Stado hodowlane liczy 63 krów dojnych i 56 sztuk młodzieży, natomiast produkcja roślinna obejmuje uprawy pszenicy, mieszanek zbożowych, jęczmienia, kukurydzy, buraków cukrowych, pozostały areał to użytki zielone.

Państwo Renata i Dariusz Zembrzuscy z miejscowości Załogi Jędrzejki prowadzą rodzinne gospodarstwo rolne o łącznym areale 45 hektarów, nastawione na produkcję mleczną. Stado liczy 50 sztuk krów dojnych oraz 50 sztuk młodzieży. Uprawy roślinne to głównie rzepak, pszenica, kukurydza oraz użytki zielone. Gospodarstwo Państwa Zembrzuskich osiąga wysokie wyniki w ocenach wartości użytkowej bydła mlecznego, prowadzonych przez Mazowiecki Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Gminy Krasne:

Państwo Monika i Rafał Filipczakowie z miejscowości Gorąca posiadają wielopokoleniowe gospodarstwo rolne nastawione na hodowlę bydła mlecznego, z dużym naciskiem na genetykę i rozród. Uprawy w gospodarstwie to kukurydza i trawy z przeznaczeniem na paszę dla 41 sztuk krów mlecznych, 38 sztuk jałowizny i 18 sztuk bydła opasowego.

Państwo Iwona i Mariusz Baprawscy z miejscowości Nowa Wieś prowadzą rodzinne gospodarstwo rolne o łącznej powierzchni ok. 100 hektarów, specjalizujące się w produkcji roślinnej i zwierzęcej. Obecnie utrzymują 120 sztuk bydła: 50 sztuk krów dojnych, 50 sztuk jałowizny oraz 20 sztuk opasów. Główne uprawy roślinne to trawy, kukurydza, zboża i rzepak.

Gmina Przasnysz:

Państwo Sylwia i Norbert Sokołowscy z Osówca Szlacheckiego prowadzą wspólnie gospodarstwo rolne od 2015 roku, nastawione na produkcję mleczną oraz roślinną z przewagą kukurydzy i pszenicy. Posiadają około 160 sztuk bydła w oborze wolnostanowiskowej. Przynależące do gospodarstwa grunty to łączna powierzchnia ok. 100 hektarów.

Państwo Katarzyna i Janusz Olenccy z Lisiogóry od prawie 30 lat prowadzą gospodarstwo rolne o ogólnej powierzchni 310 hektarów. W gospodarstwie Państwa Olenckich przewagę stanowi produkcja roślinna: uprawy kukurydzy, buraków cukrowych, rzepaku oraz pszenicy. Zajmują się też hodowlą bydła mlecznego, która obejmuje 110 sztuk.

Gmina Jednorożec:

Państwo Emilia i Mariusz Niestępscy z miejscowości Kobylaki Korysze od 2019 roku prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 49 hektarów, nastawione na produkcję mleczną. 40 sztuk bydła mlecznego plus jałowizna utrzymywane są w systemie wolnostojącym, co poprawiło komfort ich pracy oraz zdrowotność stada. Produkcja roślinna to głównie kukurydza, zboża i użytki zielone.

Państwo Agata i Krzysztof Merchlowie z Żelaznej Rządowej prowadzą gospodarstwo rolne od 1991 roku, specjalizując się w hodowli bydła mlecznego oraz uprawie użytków zielonych na areale własnym oraz dzierżawionym.

Gmina Krzynowłoga Mała:

Państwo Sylwia i Mariusz Morawscy ze Skierkowizny od 1996 roku prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 41 hektarów. W gospodarstwie uprawia się kukurydzę na kiszonkę, pszenżyto, żyto oraz użytki zielone. Produkcja rolnicza ukierunkowana jest na chów bydła, którego posiadają w chwili obecnej 60 sztuk. Średnia wydajność produkcji mleka wynosi 8,2 tys. litrów na sztukę.

Państwo Anna i Stanisław Łojewscy z miejscowości Chmielonek od 2016 roku wraz z synami prowadzą gospodarstwo rolne o łącznej powierzchni 85 hektarów. W gospodarstwie uprawia się pszenicę, kukurydzę na kiszonkę, pszenżyto oraz użytki zielone. Produkcja rolnicza nastawiona jest na hodowlę bydła mlecznego, którego posiadają aktualnie 90 sztuk. Średnia wydajność produkcji mleka wynosi 9 tys. litrów na sztukę.

 

 

ren

Sprawdź również
Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
26 dni temu

Semafor znowu w mundurze 🤣🤣. Komedia.

Zenek
Zenek
26 dni temu

XD

Moni ka
Moni ka
26 dni temu

Ty to się chłopcze naprawdę nudzisz…….
Jak nie masz co robić to rozbierz się i ubrania pilnuj.
Albo obtocz gówno w plewach i obieraj.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
26 dni temu
odpowiada  Moni ka

Ależ merytoryczna wypowiedź, nie ma co. Nawet taki mistrz ciętej riposty jak ja nie ma pojęcia jak Ci dziecko odpisać;-).

eKibic
eKibic
24 dni temu
odpowiada  Moni ka

Widać takie czynności nie są ci obce.

Monroe
Monroe
25 dni temu

Nieważne jak o tobie mówią, ważne by mówili