Najbardziej „wyszczepione” sołectwa gminy Chorzele otrzymały nagrody finansowe

Urząd Miasta i Gminy Chorzele zorganizował konkurs „Szczepimy się w gminie Chorzele”. Do udziału zostali zaproszeni wszyscy mieszkańcy, a w jego organizację zaangażowani sołtysi. Ich zadaniem było dostarczenie do urzędu, do dnia 31 sierpnia listy osób, którzy przeszli pełen cykl szczepienia.

 

Jednostki terytorialne, które osiągnęły najwyższy wskaźnik procentowy osób zaszczepionych otrzymały nagrody pieniężne, sfinansowane z gminnych środków pochodzących z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Liczbę zaszczepionych mieszkańców sołectwa obliczono się na podstawie listy mieszkańców z numerem certyfikatu szczepienia sporządzonego przez sołtysa i kopią dokumentu poświadczającego pełen cykl szczepień.

 

– Głównym celem konkursu było utrwalenie i promocja samorządowych działań profrekwencyjnych w obszarze Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID- 19 – informuje gmina.

W piątek, 10 września Urząd Miasta i Gminy Chorzele ogłosił wyniki konkursu. Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 2000 złotych otrzymało sołectwo Przysowy. Drugie miejsce i nagrodę 1500 złotych otrzymało sołectwo Poścień Wieś, zaś trzecie miejsce zajęło sołectwo Budki, otrzymując nagrodę w wysokości 1000 złotych.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kai
Kai
1 rok temu

Brawo! W gminie Chorzele RODO widocznie nie obowiązuje. Wyciąga się od ludzi dane wrażliwe, jak historia medyczna, a oni cieszą się, że wygrali 2000. Festyn na pewno będzie przedni.

Ryszard
Ryszard
1 rok temu

Głupszego burmistrza to Chorzele nie miały. Gratulujemy zajecia przez B. SZ. I miejsca!

Halina
Halina
1 rok temu

brawo za pomysł

Andre
Andre
1 rok temu

Ciekawe skąd były dane.

Buba
Buba
1 rok temu

gdyby mityczny wirus był naprawdę śmiertelny jak ebola to ludzie sami by walili drzwiami i oknami po szcepienie. doszło by do zamieszek i stanu wojennego, lub fal migracji żeby ratować życie. a tak każdy widzi co to jest. 2 lata wirusa tysiąclecia i nie nadązamy zbierać trupów z ulic….