Najbardziej szanowane zawody w Polsce. Posłowie, youtuberzy i działacze partyjni szorują po dnie

Strażak i ratownik medyczny – to dwa najbardziej szanowane przez Polaków zawody. Politycy i youtuberzy, znaleźli się na szarym końcu rankingu. Słabo radzą sobie policjanci oraz księża.

 

Badanie zostało zrealizowane w dniach 27-28.04.2021 r. przez agencję badawczą SW Research na reprezentatywnej próbie 1046 dorosłych Polaków w ramach badania omnibusowego OmniWatch48, podczas którego zbadano jakie zawody Polacy najbardziej poważają.

Jak wynika z analizy, najlepiej ocenianym zawodem w Polsce jest strażak (83,1 proc. wskazań), a tuż za nim ratownik medyczny (81,1 proc.). “Zdecydowana większość z nas darzy wysokim poważaniem lekarzy (70 proc.)” – czytamy.

Wysoko w rankingu plasują się także profesorowie uniwersyteccy, robotnicy wykwalifikowani, szewcy, górnicy, inżynierowie w fabrykach oraz rolnicy indywidualni. Powyżej środka stawki znaleźli się także nauczyciele, na których wskazało 53,6% respondentów.

Słabo pod względem poważania radzą sobie policjanci (36,5%), dziennikarze (33,08%) oraz urzędnicy (30,2%). Jeszcze gorzej wypada szacunek dla księży (24,3%), ministrów (22,5%), radych gminnych (22,1%) i posłów na sejm (18%).

 

Autorzy badania wskazują, że na drugim końcu rankingu znajduje się działacz partyjny (15,4 %, youtuber (15,6%) oraz influencer (17,1 %.). “Nieco lepiej, ale dalej nisko oceniamy radnych gminy i ministrów oraz księży” – zauważają badacze.

 

 

M. Jabłońska


 

guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
28 dni temu

A gdzie Marek ?? Sapiący jak pedofil w Smyku

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
28 dni temu
odpowiada  Mieszkaniec

Nie mierz innych swoją miarą, pajacu.

Biden
Biden
28 dni temu
odpowiada  Mieszkaniec

Marek jest największą mendą na tym świecie

Jolalna_analna
Jolalna_analna
28 dni temu

a gdzie Burmistrz??

maxx
maxx
28 dni temu

Youtuberzy są różni. Niektórzy mają bardzo wartościowy kontent.

Wiedzon
Wiedzon
28 dni temu

Bardzo uczciwy ranking. strażak który siedzi przy telefonie 6 dni w miesiącu, i po 25 latach dostaje 4 tyś emerytury . Obecnie ratownik np. z Warszawy 23 tyś na miesiąc no i oczywiście lekarze 50 -70 tyś miesięcznie . Wielu z nas zapewnie chciało by być tak szanowanymi uposażeniami.