Nagrody i wyróżnienia dla laureatów konkursu „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”

We wtorek, 7 czerwca odbyło się oficjalne wręczenie nagród i dyplomów laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Wpłynęło 88 prac z 10 szkół z terenu powiatu przasnyskiego.

 

W Centrum Aktywizacji Biznesu w Przasnyszu odbyło się podsumowanie wyników konkursu oraz wręczenie nagród laureatom I etapu XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Jego organizatorem na Mazowszu był Oddział Regionalny KRUS Warszawa, a współorganizatorami na etapie placówki terenowej: dyrekcje szkół podstawowych oraz Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Udział w spotkaniu wziął Piotr Wyrzykowski, dyrektor Gabinetu Sekretarza Stanu Rafała Romanowskiego, Zenon Kowalewski, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Warszawie, Krzysztof Bieńkowski, Krzysztof Gadomski z MDK Przasnyszu oraz kierownik Grzegorz Lewandowski wraz z przedstawicielami PT KRUS w Przasnyszu.

 

– Celem konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

Na konkurs wpłynęło 88 prac z 10 szkół z terenu powiatu przasnyskiego.

Rysunki laureatów I miejsc z obu kategorii wiekowych zostały przesłane do oceny przez Komisję Wojewódzką w Oddziale Regionalnym KRUS Warszawie.

 

Wyniki konkursu:

I grupa – klasy 0-3 (40 prac)

  • I miejsce – Antonina Czaplicka uczennica kl. 2a Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej,
  • II miejsce – Kacper Knebel uczeń kl. 3 Szkoła Podstawowa Żelazna Rządowa- Parciaki, gmina Jednorożec
  • III miejsce – Lena Baranowska uczennica kl. 3 Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Wielkiej gmina Chorzele.

 

Wyróżnienia otrzymali: Mikołaj Knebel uczeń kl. III Szkoła Podstawowa Żelazna Rządowa Parciaki, Zuzanna Kobylińska kl. 1 Szkoły Podstawowej w Jednorożcu, i Wiktoria Pac uczennica kl. I Szkoły Podstawowej w Ulatowie – Adamach.

 

II grupa – klasy 4-8 (48 prac)

  • I miejsce – Joanna Sebastiańska uczennica kl. 7 Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie, gmina Przasnysz,
  • II miejsce – Adam Bobiński uczeń kl. 4 Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej, gmina Krzynowłoga Mała,
  • III miejsce – Katarzyna Sebastiańska uczennica kl. 5 Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie, gmina Przasnysz

 

Wyróżnienia zdobyli: Bartosz Przybylski uczeń kl. 8, Szkoły Podstawowej w Nowej Krępie, Krzysztof Chodkowski uczeń kl.7 Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Małej i Jacek Pszczółkowski uczeń kl.7 Szkoły Podstawowej w Jednorożcu.

 

 

j.b.

Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments