Nagrał intymne wideo. Te trafiło do jego znajomej. Szantażowany mężczyzna stracił ponad 10 tys. złotych

Mieszkaniec naszego regionu dał się namówić poznanej w internecie kobiecie, do rozebrania się przed kamerką. Bezpośrednio po zdarzeniu, rozmówczyni zaczęła go szantażować żądając pieniędzy, a nagranie trafiło do jednej z jego znajomych. W ten sposób mężczyzna stracił ponad 10 tysięcy złotych.

 

Do policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zgłosił się mężczyzna w średnim wieku, który dał się namówić nowo poznanej w internecie kobiecie na intymny wideo czat.

– Jego rozmówczyni najpierw sama częściowo się rozebrała, po chwili zachęciła do tego mężczyznę. Pokrzywdzony nie wiedział jednak, że jego nowa „znajoma” wszystko nagrywa. Po zakończonym połączeniu kobieta zaczęła wysyłać mu wiadomości z żądaniem pieniędzy w zamian za nieopublikowanie nagrania – informuje kom. Tomasz Żerański.

– Szantażystka wysłała film z utrwalonym intymnym wizerunkiem mężczyzny do jednej z jego znajomych. Dodała, że jeśli nie zapłaci żądanej kwoty film zostanie opublikowany, m.in. w mediach społecznościowych. W wyniku zdarzenia mężczyzna stracił ponad 10 tysięcy złotych – dodaje.

Policja apeluje o ostrożność w przypadku kontaktów zarówno z naszymi „znajomymi”, jak i osobami obcymi. Zasada ograniczonego zaufania co do nowopoznanych osób, ale również naszych partnerów, partnerek, które znamy od krótkiego czasu powinna nas obowiązywać zarówno w świecie realnym, jak i wirtualnym.

– Ponadto: przed kliknięciem przycisku wyślij zastanówmy się, czy na pewno tego rodzaju zdjęcie, bądź nagranie chcemy udostępnić osobom trzecim. Ta chwila refleksji może uchronić nas przed tego rodzaju oszustwem – apeluje rzecznik.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
człowiek
człowiek
2 miesięcy temu

Tak to jest jak się szuka sexa na boku i to przez internet 🤣🤣🤣🤣