Nadleśnictwo Przasnysz zaprosiło uczniów na Dzień Otwarty

W Nadleśnictwie Przasnysz zorganizowano Dzień Otwarty. Udział w nim wzięli uczniowie szkół podstawowych.

 

– Wydarzenie miało na celu przybliżenie młodzieży tematów związanych z Lasami Państwowymi, wielofunkcyjną i zrównoważona gospodarką leśną, rolą lasów oraz pracą leśnika – wyjaśnia Nadleśnictwo Przasnysz.

Dzień Otwarty Nadleśnictwa Przasnysz rozpoczął się od projekcji filmów edukacyjno-przyrodniczych w Miejskim Domu Kultury w Przasnyszu.

– Filmy te przybliżyły widzom ważną rolę, jaką pełnią lasy w Polsce, a także czym jest surowiec drzewny i jak się go wykorzystuje. Po projekcji filmowej uczniowie wraz z pracownikami Nadleśnictwa przeszli do siedziby Nadleśnictwa Przasnysz. Na miejscu czekało na nich wiele atrakcji i warsztatów tematycznych – dodają.

Dzieci miały możliwość zwiedzenia biura Nadleśnictwa Przasnysz i stanowiska Punktu Alarmowo – Dyspozycyjnego, gdzie dowiedziały się, jak funkcjonuje system reagowania na zagrożenia pożarowe w lesie.

– Pracownicy punktu pokazali jak monitorują sytuacje kryzysowe, zarządzają zgłoszeniami o pożarach, wypadkach czy innych niebezpiecznych zdarzeniach – wyjaśnia Nadleśnictwo.

– Pracownicy Nadleśnictwa opowiadali także o procesie pozyskania i odbiórki drewna. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Straży Leśnej. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się czym zajmuje się Straż Leśna i czym różni się ich zakres pracy od pracy leśniczego.  Przykuwające uwagę młodzieży było również stoisko z pszczołami. Dzieci mogły  poznać, jak ważną rolę pełnią pszczoły w ekosystemie leśnym, jak wygląda ich życie w ulu oraz jak powstaje miód – dodają.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments