Nadleśnictwo Przasnysz wprowadza zakaz wstępu do lasów

Nadleśnictwo Przasnysz wprowadziło okresowy zakaz wstępu do lasu. Obowiązuje od piątku, 9 czerwca do odwołania.

 

Wczoraj Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie Państwowy Instytut Badawczy podał, że zagrożenie pożarowe lasu na północy województwa mazowieckiego wzrosło z bardzo  dużego na ekstremalne. Winą jest oczywiście brak opadów. Nawet przy niewielkim zaprószeniu ognia zagrożenie pożarem jest ogromne.

Dzisiaj Nadleśnictwo Przasnysz poinformowało o wprowadzeniu zakazu wstępu do lasów.

– Okresowy zakaz wstępu do lasu na terenie Nadleśnictwa Przasnysz zostaje wprowadzony w związku z dużym zagrożeniem pożarowym – przekazują Lasy Państwowe.

 

Oto zasady, których powinniśmy przestrzegać:

  • Poruszanie się wszelkimi pojazdami mechanicznymi i zaprzęgami konnymi możliwe jest tylko po drogach publicznych lub oznakowanych znakami wskazującymi na kierunek dojazdu do miejscowości, ośrodków wypoczynkowych, obozowisk, pól biwakowych itp.;
  • Poruszanie się pieszo i rowerami wypoczywających w lasach oraz miejscowej ludności, może odbywać się tylko po drogach udostępnionych do ruchu publicznego oraz oznakowanych szlakach turystyki pieszej i rowerowej;
  • Spacery piesze należy ograniczyć do granic administracyjnych miejscowości, obiektów turystycznych i rekreacyjnych zlokalizowanych na obszarach leśnych;
  • Bezwzględnie egzekwowany będzie zakaz stosowania otwartego ognia (ogniska, palenie papierosów itp.) na wszelkiego rodzaju obiektach zlokalizowanych w lasach oraz w odległości minimum 100 metrów od lasu.

W stosunku do nieprzestrzegających tych zasad wyciągane będą konsekwencje prawne przez służby leśne, straż pożarną i policję.

Zakaz nie dotyczy osób, służb oraz sprzętu używanego do prac związanych z gospodarką leśną, zwalczających pożar oraz ratujących zdrowie i życie ludzi.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments