Nadleśnictwa uruchomiły stanowiska konsultantów ds. kontaktów społecznych. Z jakimi sprawami można się do nich zwracać?

Lasy Państwowe stawiają na dialog i otwartość. W tym celu we wszystkich 429 nadleśnictwach i 17 regionalnych dyrekcjach Lasów Państwowych uruchomiły stanowiska konsultanta ds. kontaktów społecznych.

 

– Jesteśmy świadomi tego, że Polki i Polacy stawiają przed nami zdecydowane oczekiwania, by zwiększyć funkcję ochronną naszych lasów. Chcemy wysłuchać tych postulatów i ułatwić kontakt z leśnikami. Dlatego w każdym nadleśnictwie i dyrekcji regionalnej wyznaczamy osoby do kontaktu – mówi Witold Koss, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Z jakimi sprawami można zwracać się do konsultanta?

Do konsultantów można kierować uwagi nt. prowadzenia gospodarki leśnej i propozycje ochrony. Do zadań konsultanta należy również koordynacja inicjatyw społecznych odnośnie lasów, zgłaszanych do nadleśnictwa bądź regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych.

– Wszelkie inne sprawy, którymi zajmuje się nadleśnictwo bądź regionalna dyrekcja Lasów Państwowych są prowadzone dotychczasowym tokiem. Konsultant nie zastępuje więc sekretariatu i nie jest osobą, która prowadzi infolinię – przekazują Lasy Państwowe.

– Konsultantami zostają osoby już zatrudnione Lasach Państwowych. Kontakt z otoczeniem społecznym będzie dla nich dodatkowym zadaniem. Godziny pracy konsultantów pokrywają się z godzinami pracy nadleśnictwa bądź RDLP – czytamy.

– Równocześnie z wprowadzeniem stanowisk konsultantów w Lasach Państwowych trwają prace prowadzące do realizacji celu, jakim jest zwiększenie roli ochronnej i społecznej lasów. Doszło do zmian organizacyjnych na poziomie Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych, gdzie po raz pierwszy w historii wyodrębniony został pion organizacyjny ds. ochrony zasobów przyrodniczych. Specjalny zespół analizuje we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska propozycje związane z ochroną lasów. Formułowane są jednolite kryteria, wg których wskazane zostaną obszary do potencjalnych wyłączeń z gospodarki – napisano.

– Leśnictwo skupia szereg interesariuszy, którzy nie zawsze mają świadomość łączących ich współzależności. Przyjmując kierunek na ochronę lasów, nie możemy zapominać o ich roli gospodarczej. Naszym zadaniem jest, by w sposób przemyślany i mądry doprowadzić do tego, by wzrost ochronnej roli lasów odbył się z korzyścią dla wszystkich przedstawicieli strony społecznej – deklaruje Witold Koss.

Stanowisko konsultanta ds. komunikacji społecznej w Nadleśnictwie Przasnysz pełni Danuta Szydlik, zastępca nadleśniczego, zaś w Nadleśnictwie Parciaki – Hanna Kępczyńska specjalista SL ds. ochrony lasu, przyrody i komunikacji społecznej.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
Janek
1 miesiąc temu

🤣

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Zamiast tych opłacanych stanowisk niech nadlesnictwa się zajmą stanem parkingów leśnych., połataniem dziur i ustawieniem na parkingach toalet.

Bonda
Bonda
1 miesiąc temu

Możeby tak ci konsultanci pochodzili po lesie i ukarali mandatami śmieciarzy. Łatwo poznać czyje śmieci tam leżą, poza tym tyle jest w lasach kamer, można śmieciarzy namierzyć

Użytkownik_lesnego_parkingu
Użytkownik_lesnego_parkingu
1 miesiąc temu

Poproszę Nadleśnictwo Przasnysz o wyrównanie nawierzchni na leśnym parkingu zaraz za Karwaczem. Tam jest po prostu tragedia …
Z góry dziękuję Nadleśnictwu 🙂

emeryt lesnik
emeryt lesnik
1 miesiąc temu

Polacy chcą w lasach przyzwoitych parkingów i dróg,co widać po wpisach.Na to trzeba pieniędzy a jak się odbierze im 20 % pow.to po prostu upadną. Konsulantci to dym.Przeciez tą ekipa ma za zadanie zniszczyć konkurencyjność LP i związanym z nimi przemysłem.Reszta to kłamliwa propaganda bo przecież polskie lasy są ogólnie dostępne to jak mają je uspołecznić?.A parki są zamknięte i płatne i na utrzymaniu tychże LP i budżetu. Kłamstwo na kłamstwie.

wpisach.

Lesniczka
Lesniczka
1 miesiąc temu
Reply to  emeryt lesnik

Pieniędzy lasy państwowe mają w bród. Niech sobie trochę pensje okroją i wystarczy na wszystko