Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego po służbie zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa makowskiego Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, dla którego również w czasie wolnym najważniejsze jest bezpieczeństwo innych. Dowodem na to jest zatrzymanie nietrzeźwego kierującego, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Wczoraj około godz. 16:30 szt. asp. Adam Rzeczkowski, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim, wracał po służbie do domu. W miejscowości Krzemień-Górki zauważył przed sobą VW Golfa, którego kierowca jechał zygzakiem. Policjant bez wahania zatrzymał kierującego, zabrał mu kluczyki od samochodu, zapobiegając tym samym jego dalszej jeździe. O całym zdarzeniu powiadomił dyżurnego Policji.

Nietrzeźwym kierowcą okazał się 50-letni mieszkaniec powiatu makowskiego, który kierował autem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Czujność policjanta i podjęte przez niego działania pozwoliły uniknąć tragedii na drodze.

Za popełniony czyn zatrzymanemu grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów.


 

Źródło KPP Maków Maz.
Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kajfasz
Kajfasz
2 lat temu

Zuch chłop! Wyczytać na apelu, dać laurkę… a z pijakiem DO PIERDLA!

Master
Master
2 lat temu

Szkoda że połowa to kłamstwo.
I ¾ roboty zrobił za niego ktoś inny. A on przytuli nagrodę :/ realia policyjnej

Jan
Jan
2 lat temu

To poważne zagrożenie na drodze dla innych użytkowników

Benedek
Benedek
2 lat temu

Czy gdyby chodziło o kolegę z pracy działałby tak samo gorliwie?