Naczelnik Urzędu Skarbowego w Przasnyszu informuje o nowym sposobie przesyłania informacji o dochodach.

Od 2019 r. zmienia się sposób informacji o uzyskanych w poprzednim roku dochodach. PIT-8C, PIT-11, PIT-11A, PIT-40 oraz PIT-R za 2018 r. przekazywane są do urzędu skarbowego wyłącznie elektronicznie do 31 stycznia 2019 r.Termin na przesłanie informacji podatnikowi nie zmienia się i jest to nadal koniec lutego.

Jak złożyć, podpisać i przesłać informacje:

Od nowego roku wszystkie informacje o wypłaconych w 2018 r. dochodach należy przesłać do urzędu skarbowego wyłącznie elektronicznie, na właściwych formularzy (PIT-8C, PIT-11, PIT-R). Jest na to czas do 31 stycznia 2019 r.

Nie zmienia się natomiast termin  składania rocznej deklaracji PIT -4R, PIT-8AR – trzeba to zrobić do 31 stycznia.

Z kolei informację  IFT-1/ IFT -1R należy złożyć do 28 lutego.

Również do końca lutego informację o wypłaconych dochodach należy przesłać podatnikowi.

Formularze można podpisać :

– podpisem kwalifikowanym – wszystkie formularze,

– danymi autoryzującymi – formularze: PIT-8C, PIT-11, IFT-1/IFT-1R, PIT-4R., PIT-8AR, jeżeli są one składane przez osoby fizyczne i przesłać na trzy sposoby: za pomocą formularza interaktywnego Ministerstwa Finansów, modułu finansowo księgowego lub Uniwersalnej Bramki Dokumentów (UBD).

Więcej informacji nt. nowych zasad i sposobów przekazania informacji o dochodach, a także wszelkie niezbędne dane kontaktowe  znajdują  się w specjalnie przygotowanym  serwisie na portalu podatkowym.


Źródło US Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments