Na zbiorniku w Łojach zorganizowano Wędkarski Dzień Dziecka

Koło PZW nr 70 w Przasnyszu w niedzielę nad zalewem w Łojach, w gm. Krzynowłoga Mała zorganizowało Wędkarski Dzień Dziecka.

 

– Jak co roku początek czerwca przywitaliśmy wędkarskim dniem dziecka. Mimo licznych oraz kuszących atrakcji w mieście, duża grupa najmłodszych wędkarzy zebrała się w niedzielę, 2 czerwca o godz. 9.00 nad zalewem Łoje, żeby poczuć smak wędkarskiej rywalizacji i spędzić miło czas na łonie natury – relacjonuje koło.

Przez dwie godziny młodzi wędkarze uczyli się cierpliwości podczas połowu ryb.

– Sprzyjająca pogoda i żerujące ryby dodawały atrakcyjności zaciętej rywalizacji. Każdy z niecierpliwością oczekiwał na branie. Po zakończeniu wędkowania, złowione ryby zostały zważone i wypuszczone do wody, co też było ważnym elementem edukacyjnym, uczącym dzieci szacunku do przyrody i odpowiedzialnego wędkowania – dodaje koło.

Wyniki zawodów:

  • I miejsce – Jan Ziółkowski – 730 g
  • II miejsce – Maciej Sitkowski – 510 g
  • III miejsce – Michał Ojrzyński – 360 g

Wszystkie dzieci uczestniczące w imprezie wędkarskiej otrzymały pamiątkowe medale oraz paczki z nagrodami.

– Całe wydarzenie przebiegło w radosnej atmosferze, i zachęciło dzieci do spędzania czasu nad wodą. Dziękujemy rodzicom i opiekunom za udział i przybycie. Zapraszamy do udziału w kolejnych imprezach organizowanych przez nasze koło – zapraszają.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pela
pela
14 dni temu

Jak wpuszczone do wody, to ok