Na zalewie w Chorzelach powstanie mały pomost

W ubiegłym roku wyprofilowano i oczyszczono brzegi oraz wyspę zbiornika wodnego w Chorzelach. Przywrócono drogi dojazdowe i utworzono miniplażę, obok której stanęły ławki. Teraz powiat planuje budowę małego pomostu.

 

Mały pomost powstać ma nieopodal plaży. Ułatwi korzystanie z kajaków i rowerów wodnych.

– Przeprowadzone w ubiegłym sezonie prace rewitalizacyjne na zalewie w Chorzelach sprawiły, że okolice zbiornika cieszą się większym zainteresowaniem mieszkańców, a uporządkowany i zagospodarowany teren lepiej służy rekreacji. Ważnym elementem wypoczynku nad wodą jest wypożyczalnia kajaków, która działa tu drugi sezon. Kolejnym krokiem będzie budowa pomostu, który uatrakcyjni pobyt na łonie przyrody i ułatwi korzystanie ze sprzętu pływającego – informuje Starostwo Powiatowe w Przasnyszu.

 

Rada Powiatu Przasnyskiego podczas sesji 26 lipca br. zabezpieczyła w budżecie 20 tys. zł na ten cel, a inwestycja zostanie zrealizowana już w pierwszym tygodniu sierpnia. Nad postępem prac będzie czuwał Dyrektor Wydziału Rolnictwa  i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Przasnyszu Jacek Tomczak.

– O uatrakcyjnienie chorzelskiego zalewu zabiegał Starosta Krzysztof Bieńkowski, który korzystając z okazji, zwraca się z apelem do mieszkańców o poszanowanie miejsca wypoczynku całych rodzin i umieszczanie śmieci w koszach lub zabranie ich ze sobą. – Dbajmy o wspólną przestrzeń, ponieważ koszty regularnego sprzątania terenu ponosi każdy z nas – czytamy.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
1 miesiąc temu

Ochłapy dla Chorzel zamiast planowanego przez Szczepankowskiego zalewu w Przasnyszu i Chorzelach, obwodnicy, drig wojewódzkich i innych inwestycji to kładka za 20 koła, po prostu robienie prxed wyborami idiotów z ludzi. A Pan Tomczak co będzie nadzorował? Zbijanie sztachet? Bieńkowski zabiegal o kładkę za 20 tyś. To skala możliwości tej władzy. Ludzie tej władzy już dziękują. I po wyborach baj baj

Karol
Karol
1 miesiąc temu
Reply to  Anna

Popieram wypowiedź Anny. Tę kładkę, to niech sobie starosta zrobi do domu, a Tomczak niech mu przekopie zalew. Miałem dobre zdanie o Tomczaku, a tak się dał zeszmacić. Podobnie jak Nieliwodzki. No cóż, wyboru niebawem.

GrzegorzzHelenowa
GrzegorzzHelenowa
1 miesiąc temu

Takie pytanie, to jest miejsce przeznaczone do kąpieli ? Sanepid badał czystość wody ?
Na czarnej liście kąpielisk, były wymienione dwie lokalizacje :

  • Rzeka Orzyc, Jednorożec (gm. Jednorożec, pow. przasnyski);
  • Zbiornik retencyjny, Łoje (gm. Krzynowłoga Mała, pow. przasnyski);

A poza tym, jak na obiecywany zalew za 80 milionów to skromnie wygląda te 20 tyś.

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

I tylko dla rybaków bo już z plaży gonią… Bo ryby łapią …

Pawcio
Pawcio
1 miesiąc temu

Hahahaha, ale wiocha na wiosce , zadem pan tomczak tylko tomczak pisuar nr 1 hahaha , spodnie pekaja hihihi