Na widok policjantów, kierowca rzucił się do ucieczki. Miał ponad 3,5 promila

Policjanci po pościgu zatrzymali kierowcę samochodu osobowego marki Ford, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 68 km/h. Miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie i posiadał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

 

W minioną niedzielę, 8 października policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zmierzyli prędkość przejeżdżającego samochodu osobowego marki Ford. Okazało się, że w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierowca jechał 118 km/h.

– Gdy policjanci nakazali mu zatrzymanie się do kontroli, kierujący zlekceważył sygnały dawane przez mundurowych i próbował uciec. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg za kierowcą Forda. Już po chwili zatrzymali pojazd – wyjaśnia asp. Magda Zarembska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Okazało się, że 53 – letni mieszkaniec powiatu mławskiego prowadził pod wpływem alkoholu.

– Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w  policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna posiada zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. 53 – latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – dodaje rzeczniczka.

Mężczyzna odpowie nie tylko za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu, ale także za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli.

– Za te przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za popełnione wykroczenie dotyczące przekroczenia dozwolonej prędkości – dodaje.

Policja przypomina, że niezatrzymanie się do policyjnej kontroli jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

– Dodatkowo wobec takiej osoby sąd obligatoryjnie orzeknie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet na piętnaście lat– wyjaśnia.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Frania
Frania
1 miesiąc temu

zakaz sądowy służy widać do podtarcia kiedy zabraknie innego papieru. proponuję takim od razu przybijać łapy do najbliższego drzewa ze wskazaniem na nieodwracalne uszkodzenie stawów. Problem z kierowaniem czymkolwiek zniknie i co najwyżej ktoś tego pijaczynę rozjedzie. a tak to policja zamiast łapać prawdziwych zwyroli to łapie pijaków bez prawka a koszty sadowe (miał zakaz, zakaz sądowy, hahaha) idą w tysiace a potem będziemy chwasta UTRZYZMYWAĆ w sanatorium zwane więzieniem. urąbać 1 rękę, nie poprawił się urąbać drugą i niech wyciera du..ę łokciem.

Piotr
Piotr
1 miesiąc temu

Te zakazy czy zabieranie prawka to nie kara. Śmiechu warte ! Tu kara która przemówi do tęp.. ludzia to laweta i samochód na rzecz Państwa z drogi nie ważne firmowy, prywatny ! A kierowca z drogi do aresztu 2 tyg. Spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym po pijaku lub pod wpływem innych środków TO MORDESTWO ! Jak we Francji . Ale u nas rząd wlepia mandaty grzywny bo szuka kasy!