Na widok patrolu zaczął uciekać. Był pijany i prowadził mimo sądowego zakazu

Policjanci ruchu drogowego, po krótkim pościgu zatrzymali 42-letniego kierowcę matiza, który jak się okazało, miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

 

Po zatrzymaniu uciekinier nie chciał wyjść z pojazdu, został obezwładniony i osadzony w policyjnym areszcie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 20 kwietnia na terenie gminy Dzierzgowo.

– Patrol ruchu drogowego zauważył kierowcę matiza, który z prędkością ponad 100 km/h przejeżdżał przez teren zabudowany. Policjanci wydali kierowcy sygnały do zatrzymania się, jednak ten, na widok patrolu ruszył do ucieczki. Chwilę później został zatrzymany – informuje asp. szt. Anna Pawłowska z KPP Mława.

 

Mężczyzna nie chciał opuścić pojazdu, został szybko obezwładniony.

– Okazało się, że pojazdem kierował 42-letni mieszkaniec pow. mławskiego, który poza kontrolą drogową zlekceważył także sądowy zakaz kierowania pojazdami. Ponadto mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Jego samochód odholowano. Kierowca matiza został osadzony w policyjnym areszcie.  Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – czytamy.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadiusz
Arkadiusz
2 lat temu

Pomagajmy policji wyeliminować pijanych kierowców, pomóżmy. Zawsze zgłaszam podejrzane sytuację na policje i bronię ludzi