Na ul. Św. Krzysztofa w Przasnyszu bez gumaków nie przejdziesz – aktualizacja

Wraz z topniejącym śniegiem, topnieją i przasnyskie drogi. Przez “wiosenne” roztopy wiele dróg w naszym mieście jest częściowo nieprzejezdna, a spacer po nich graniczy z cudem. Z prośbą o interwencję zwrócił się do nas mieszkaniec Przasnysza, Norbert, zamieszkujący przy ul. Św. Krzysztofa w Przasnyszu.

Chciałbym nagłośnić temat oraz zmobilizować miasto do rzetelnego wykonywania swoich obowiązków. Chodzi o drogę Św.Krzysztofa i stan w jakim się znajduje. Na chwilę obecną mieszkańcy ostatnich dwóch ulic poprzecznych mają problemy z przejechaniem po tej ulicy, nie mówiąc już o przejściu (np. do kościoła, czy do szkoły, czy choćby na spacer). Co ciekawe 2-3 tygodnie temu po telefonicznych zgłoszeniach ta droga była “remontowana”. Problem w tym, że za każdym razem wysypują najgorszy chłam, rozgarniają go i temat zamykają. W załączeniu zdjęcia z wczoraj, aczkolwiek stan się pogarsza z godziny na godzinę. – pisze Norbert.

Kto powinien dbać o drogę.

Każda droga ma swojego administratora. Jest on zobowiązany do utrzymywania w należytym stanie jej nawierzchni oraz do okresowych kontroli jej stanu i dokonywania koniecznych napraw i konserwacji. Za drogę wewnętrzną odpowiedzialność ponosi zarządca nieruchomości, za drogi krajowe – generalny dyrektor dróg krajowych i autostrad. Odpowiednio za swoje drogi odpowiadają gmina, powiat, miasto i województwo.

Z pytaniem o rozwiązanie sytuacji podtopionych dróg zwróciliśmy się do władz Miasta Przasnysz. Wkrótce opublikujemy odpowiedź.

 

AKTUALIZACJA!

Na nasze zapytanie otrzymaliśmy odpowiedź z Urzędu Miasta w Przasnyszu.

W odpowiedzi na Pana emaila dotyczącego stanu nieutwardzonych dróg miejskich informuję, że dokonaliśmy utwardzenia tłuczniem kamiennym łamanym newralgicznych pod względem ich stanu odcinków dróg żwirowych, a po roztopieniu zmarzliny dokonamy równania i naprawy nawierzchni pozostałych odcinków dróg.

Informujemy też, że ul. Św. Krzysztofa jest przewidziana do budowy wraz z oświetleniem  w 2018r. a budowa ulic od niej odchodzących w 2019r.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments