Na ul. Pukiańca w Przasnyszu powstanie wyniesione przejście dla pieszych

Wyniesione przejście dla pieszych to odpowiedź burmistrza Łukasza Chrostowskiego na petycję, jaką złożyli mieszkańcy tej ulicy do Urzędu Miasta w Przasnyszu.

 

Mieszkańcy ulicy Konstantego Pukiańca w Przasnyszu o dłuższego czasu narzekają na nadmierną prędkość rozwijaną przez kierowców poruszających się ich ulicą. Do burmistrza i skierowali petycję w której pisali o „ciężkich nogach” kierowców zarówno samochodów osobowych, jak i ciężarowych.

Mieszkańcy podpisani pod petycją rozwiązania problemu upatrują w wybudowaniu wyniesionego przejścia dla pieszych, które zapewne spowolni ruch samochodowy.

Do prośby mieszkańców odniósł się burmistrz Łukasz Chrostowski. „Wszelkie propozycje  sugestie przedkładane przez mieszkańców zostają przeanalizowane pod kątem celowości oraz możliwości ich wykonania, a następnie zabezpieczenia środków finansowych w budżecie (…) Należy podkreślić, że Miasto Przasnysz posiada ograniczone możliwości finansowe i nie jest w stanie realizować wszystkich potrzeb” – stwierdza włodarz i zapewnia, że do propozycji mieszkańców Pukiańca odnosi się z przychylnością.

„Mogę Państwa zapewnić, że wyniesione przejście dla pieszych, które z pewnością podniesie bezpieczeństwo tej części miasta powstanie, jednakże dopiero w kolejnym roku budżetowym – 2025” – przekazuje.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments