Na ul. Gołymińskiej w Przasnyszu powstanie chodnik i ścieżka rowerowa.

Gołymińska to droga będąca we władaniu powiatu. Położona na terenie Przasnysza uliczka na modernizację czekała wiele lat. Wyłoniono wykonawcę, który na odcinku od ul. Leszno do ul. Kolejowej przebuduje jezdnię oraz wybuduje chodnik i ścieżkę rowerową.

Przetarg został rozstrzygnięty dopiero za drugim podejściem, dlatego prace ruszą z niewielkim opóźnieniem. Podpisana 30 grudnia umowa jest wynikiem drugiego postępowania. Poprzednie zostało unieważnione, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę, którą powiat przasnyski zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie prac. Przez to budowa przesunęła się o kilka miesięcy.

W ramach przebudowy dziurawa jezdnia bitumiczna zostanie zamieniona na nawierzchnię z kostki betonowej o szerokości 3,0 metrów, zostaną wykonane chodnik i ścieżka rowerowa liczące po 1,5 metra szerokości.

Z uwagi na kabel telekomunikacyjny biegnący w pasie drogowym, zdecydowano się na ograniczenie chodnika obrzeżem betonowym, zachowując swobodny dostęp do sieci. Lewa strona jezdni również jest ograniczona krawężnikiem betonowym z uwagi na zaplanowaną sieć gazową. Takie rozwiązanie zapewni w przyszłości możliwość wykonania robót bez niszczenia jezdni.

Łączny koszt prac na ul. Gołymińskiej w Przasnyszu oszacowano na przeszło 660 tys.

Do działek przylegających bezpośrednio do drogi zaprojektowano zjazdy o nawierzchni z brukowej. Przy skrzyżowaniu ul. Gołymińskiej z ul. Leszno w obrębie krzyża zaplanowano umocnienie skarp betonowymi płytami ażurowymi. Przewidywany koszt wykonania prac to 407 119,29 zł. z czego dofinansowanie zawiera się w kwocie 305 000 złotych.

Ponadto w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, powiat uzyskał dofinansowanie do robót budowlanych wykonywanych na odcinku dalszych 593 metrów. Prace obejmą remont nawierzchni bitumicznej poprzez wykonanie warstwy ścieralnej i wyrównawczej z betonu asfaltowego. Zostanie odtworzone oznakowanie pionowe oraz pobocza. Szerokość jezdni po remoncie będzie wynosiła 6,00 metrów.

Przewidywany koszt robót to 256 287,40 zł brutto, z czego dofinansowanie zawiera się w kwocie 167 000 złotych.

Podpisane umowy powodują, że jeśli tylko pozwoli pogoda, przebudowa ruszy pełną parą. Termin zakończenia prac zaplanowano na czerwiec tego roku.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments