Na terenie szpitala im. dr Wojciecha Oczko w Przasnyszu powstaje oddział dedykowany seniorom

Pod koniec sierpnia ruszyły prace remontowo-budowlane pomieszczeń magazynowych, mieszczących się budynku wolnostojącym, znajdującym się na terenie szpitalnego kompleksu. Budynek, który przez lata pozostawał pusty, ma zostać przekształcony na Oddział Opieki Senioralnej. W razie potrzeby będzie mógł służyć także jako oddział covidowy.

 

W budynku ma docelowo powstać Oddział Opieki Senioralnej (Zakład Opiekuńczo-Leczniczy), który w okresie zagrożenia epidemicznego podejmie się leczenia osób zarażonych wirusem SARS-CoV2. W razie zwiększonej presji koronawirusa, istnienie oddziału odizolowanego od głównego budynku szpitala, umożliwi niezakłócone leczenie pacjentów niezakaźnych i uchroni szpitalne oddziały przed ponownym zamknięciem.

W okresie wolnym od chorób zakaźnych nowy oddział zapewni osobom starszym całodzienną opiekę oraz pakiet usług rehabilitacyjnych i leczniczych.

Etap pierwszy inwestycji obejmuje:

  • roboty rozbiórkowe wraz z wywozem materiałów z rozbiórki i ich utylizacją,
  • roboty konstrukcyjne,
  • roboty instalacyjne branży sanitarnej (bez białego montażu),
  • roboty instalacyjne branży elektryczne (bez osprzętu),
  • roboty wykończeniowe branży budowlanej (stolarka okienna i drzwiowa zewnętrzna),
  • ocieplenie budynku.

 

Docelowo w budynku przewiduje się utworzenie 16 sal chorych, w których będzie można rozmieścić 51 łóżek dla pacjentów. Planowany termin zakończenia inwestycji w  tzw. stanie deweloperskim przewidziany jest na koniec listopada 2022 r., a koszt – zgodnie z podpisanymi umowami – to 5 mln 41 tys. 770 zł. W tej chwili prowadzone są prace rozbiórkowe.

Istniejący budynek zostanie rozbudowany o dodatkowe pomieszczenia. Symbolicznego położenia pierwszych  cegieł, stanowiących podwalinę rozbudowy budynku, dokonał Dyrektor Szpitala Grzegorz Magnuszewski.

Na realizację pierwszego etapu Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł przyznał szpitalowi w Przasnyszu 5 mln zł  z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Całkowita wartość realizacji zadania oszacowana została na kwotę ponad 12 mln zł. W drugim etapie prac budynek ma zyskać nowoczesne wyposażenie, a dyrektor placówki już teraz czyni starania o pozyskanie dofinansowania zewnętrznego na kolejny etap prac i sfinalizowanie inwestycji.

 

 

 

M.Jabłońska

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jana
jana
8 miesięcy temu

Brawo Panie Dyrektorze.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
8 miesięcy temu
Reply to  jana

Takiego Dyrektora potrzeba było

Pacjent
Pacjent
8 miesięcy temu

Brawa dla Pana Dyrektora. Pacjęci widzą ile dobrego zmieniło się w Szpitalu. Życzę dalszych sukcesów i kolejnych dobrych pomysłów.

Szczęśliwa
Szczęśliwa
8 miesięcy temu

I dobrze. Miejmy nadzieję że będą nowe miejsca pracy.

Kazio
Kazio
8 miesięcy temu
Reply to  Szczęśliwa

I więcej wyleczonych pacjentów.

Halszka
Halszka
8 miesięcy temu

Super. Może w końcu uda mi się mieć porządną rehabilitację i nie czekać 2 lata.