Na terenie Przasnyskiej Strefy Gospodarczej pojawił się monitoring

Rozpoczął się montaż kamer monitorujących obszar Przasnyskiej Strefy Gospodarczej w Sierakowie. Kilkanaście kamer zainstalowanych zostało w newralgicznych miejscach, gdzie dochodzi do dewastacji, kradzieży czy zaśmiecania. Teraz każde takie zdarzenie zostanie zarejestrowane w pamięci urządzenia, a w razie potrzeby użyte w postępowaniu wyjaśniającym.

 

Monitoring został zainstalowany przez Powiatowy Zarząd Dróg w Przasnyszu z inicjatywy Starosty Krzysztofa Bieńkowskiego. Zdewastowane przystanki, urządzenia czy tony śmieci zbieranych ze strefy to dodatkowe koszty funkcjonowania tej wielomilionowej inwestycji. I tak zamiast przeznaczyć je na rozbudowę infrastruktury pieniądze są wydawane na wywóz odpadów, które są zwyczajnie przywożone z gospodarstw domowych czy firm. Średnio co 2 tygodnie wywożona jest tona śmieci.

 

Sprawców zaśmiecania często udaje się ustalić, a policja nakłada na nich mandaty. Przekonało się już o tym wielu mieszkańców okolicznych miejscowości. Teraz zarządca strefy liczy na znaczny spadek ilości przywożonych tam śmieci.

 

 

M.Ch

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu

Czy ten gość na wysięgniku montuje kamerę? Między kukurydzą a zaoranym polem? Nie dość że w strefę utopiono tyle milionów, to jeszcze teraz trzeba tych pól pilnować? To jak żart? Chyba tylko po to się to robi, żeby była okazja fotkę na fejsbuka strzelić. Bo inwestycje po poprzedniku dokończone i nie bardzo jest się czym pochwalić. Billboardy zostały zamontowane i był powód do świętowania. Choć nawet dzieci wiedzą, że w ten sposób to można chipsy zareklamować, a nie tereny inwestycje. Gdyby ta reklama stanęła na trasach wlotowych do Warszawy, to jeszcze bym rozumiał. No ale Starosta najwyraźniej uznał, że obok… Czytaj więcej »

Edek
Edek
2 lat temu

Przeczytaj jeszcze raz tylko tym razem ze zrozumieniem. Właśnie z twoich podatków opłacane są tony smieci wywozone ze strefy. Chyba ze jesteś zly, bo nie będziesz miał teraz gdzie wywozić swoich odpadów.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Edek

A Ty czego nie zrozumiałeś w moim komentarzu? Pakujemy ponad 100 baniek w uzbrojenie pól, które teraz trzeba objąć monitoringiem… Gospodarskie podejście.

Tray
Tray
2 lat temu

Niektórzy pakują tam coś innego, jeszcze inni: opony, wyra, smary i oleje. Jeszcze inni puszki, zużyte gumki i butelki.

kasia
kasia
2 lat temu

Jak zwykle ty masz problem,szukasz zawsze dziury w całym Zrozum tamte czasy starosty minęły

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  kasia

Dziura w całym? Monitoring pola kukurydzy jest normalny 😅😅😅?

ANDRZEJ
ANDRZEJ
2 lat temu

Strefy ekonomiczne w całym Kraju były przygotowywane (uzbrajane ) na „gołym polu ” bo trudno ( i ekonomicznie nie uzasadnione ) jest wyburzyć centrum miasta by założyć tam strefę. Sprawą wtórną jest jak gospodarz takiej strefy wykorzysta dobrodziejstwo jej posiadania. Jak widać nie wszyscy to potrafią .Prywatnie też tak jest ,że posiadając np. dom czy mieszkanie jeden właściciel czerpie z tego dochód a drugi ponosi tylko koszty utrzymania i narzeka na dziadka ,że zostawił mu w spadku taki problem .Nie wszyscy mają wiedzę i talent by piastować odpowiedzialne stanowiska .

ANDRZEJ
ANDRZEJ
2 lat temu
Reply to  Edek

Gdyby w czasie kiedy byli chętni na inwestycje w tej strefie p. wojewoda wydał stosowne pozwolenie (sprzedaż gruntów pod inwestycje a nie dzierżawa ) to dzisiaj stały by tam zakłady pracy które płaciły by podatki . Miałyby ogrodzone tereny , monitoring swojego terenu i problem śmieci na strefie by nie istniał . Upór w sprawie spowodował ,że p. Sipiera wojewodą dawno już nie jest ale skutki tego uporu walą w d..ę powiat i jeszcze długo będą to robić. Chcieć rządzić to trochą za mało , rządzić trzeba umieć .

Przasnyszanin
Przasnyszanin
2 lat temu

Ten Gosc pewnie Montuje to na zlecenie i jestem za tym żeby kamer było więcej skoro nie potrafimy utrzymać czystości tzn ludzie a raczej barany wyworzacy śmieci na strefę Za kturych uprzątnięcie my płacimy.

Jan
Jan
2 lat temu

Kolejne pieniądze podatników wyrzucone przez powiat w błoto, tzn pole. Tam mają się pojawiać firmy a nie kamery. Przez 3 lata nic nie zrobili. PiS i PPP.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  Jan

Zaraz,zaraz, jak to nic nie zrobili? A billboardy?

kasia
kasia
2 lat temu

a poprzednik co zrobił dożynki żeby się zareklamować

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
2 lat temu
Reply to  kasia

Lepsze dożynki niż takie pozorowane działania.

Aj.
Aj.
2 lat temu
Reply to  kasia

Te dożynki na których był zespół Perfect ? Świetna impreza i ogrom ludzi. A przede wszystkim to jednak zainwestował i znalazł pieniądze na te dwie strefy. Obecny starosta chwali się nawet współpracą z Politechniką, pamiętajmy jednak, że w radzie powiatu obecny starosta głosował przeciwko tej współpracy.

ANDRZEJ
ANDRZEJ
2 lat temu
Reply to  kasia

Zakładam ,że dożynki były zorganizowane na strefie by zareklamować właśnie strefę a nie byłego starostę. Gdyby problem był w „autoreklamie” to udział starosty w dożynkach zorganizowanych w :Jednorożcu ,Chorzelach , Krzynowłodze czy innym Dobrzankowie jest tak samo widoczny jak na strefie .

Tray
Tray
2 lat temu
Reply to  Jan

Nie będzie teraz gdzie z panienkami na numerki jeździć, bo żona dostanie nagranie?

Daniel
Daniel
2 lat temu
Reply to  Jan

Czemu Byłeś widziałeś co ludzie przywożą a Ty i ja i reszta za te sprzątanie płacimy.

Daniel
Daniel
2 lat temu
Reply to  Jan

A pieniądze za sprzątanie i wywuz tych śmieci to nie w błoto?

Przasnyszanin
Przasnyszanin
2 lat temu

Być obok polityki trudno w tym mieście każdy na każdego tylko PiS albo PSL ale czy to wazne skoro kamery mamy wszędzie a ktoś zadbał o to żeby było bezpieczniej czyściej i już bum polityczny Dbajmy o nasze Często korzystam z tzw Strefy biegam jeżdżę na rowerze kosze na śmieci super butelka od wody itp. Ale widzę co tam leży przy koszach tzn płytki po remoncie kawałki listew worki po cemencie butelki po olejach i inne odpady co moim zdaniem powinniśmy oddawać w gospodarstwach domowych za co kurcze i tak płacimy. Ktoś chciał dobrze a wyszło że ludzie zrobili sobie… Czytaj więcej »