Na terenie powiatu przasnyskiego odbędzie się jedna z tras 44. Ogólnopolskiego Harcerskiego Rajdu „Wisła”

Po raz 44. mazowieckie zuchy i harcerze powędrują szlakami Ogólnopolskiego Harcerskiego Rajdu „Wisła”, który w zależności od trasy odbędzie się 12 lub 19 czerwca.

 

Jest to jedno z największych imprez na Mazowszu. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną przedsięwzięcie będzie różniło się od corocznego modelu. Impreza będzie jednodniowa, działania będą zregionalizowane, a poszczególne trasy będą przygotowane lokalnie przez hufce.

Organizatorzy zapraszają na osiem tras, które zostały przygotowane dla uczestników w różnym wieku, stąd też różny poziom ich trudności. Do rywalizacji staną zuchy, harcerze, harcerze starsi, wędrownicy, instruktorzy i starszyzna. Wędrując, będą nie tylko poznawać piękno rodzimej przyrody, podziwiać królową polskich rzek, ale także wykonywać zadania z zakresu harcerskich specjalności, w szczególności: historycznej, pożarniczej, ratowniczej, wodnej i żeglarskiej, artystycznej oraz ekologicznej.

Trasa przasnyska, która odbędzie się pod patronatem Starosty Powiatu Przasnyskiego, Burmistrza Przasnysza i Wójta Gminy Jednorożec, będzie dotyczyć specjalności ratowniczej i ekologicznej. Została przygotowana dla zuchów i harcerzy z Hufca ZHP Przasnysz oraz przedstawicieli okolicznych hufców Chorągwi Mazowieckiej ZHP. Uczestnicy wezmą udział w całodziennej grze, a także wędrówce połączonej z zadaniami związanymi z poznawaniem zasad bezpieczeństwa i pierwszej pomocy, jak również realizacją zadań z zakresu edukacji ekologicznej.

Ogólnopolski Harcerski Rajd „Wisła 2021” to jedno z pierwszych tak dużych wydarzeń wznowionych po dłuższej przerwie związanej z epidemicznymi obostrzeniami. Organizatorzy mają nadzieję, że przyjemnie i pożytecznie spędzony czas na wszystkich ośmiu rajdowych trasach przyczyni się do wspierania kondycji psychicznej młodzieży w tym trudnym czasie.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Naczelnik ZHP hm. Grzegorz Woźniak.

 


 

Źródło Anna Cesarek
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments