Na terenie kraju przedłużono trzeci stopień alarmowy CRP

Do 31 marca 2022 roku do godz. 23.59 w całej Polsce będzie obowiązywał trzeci stopień CRP. Dotyczy on zagrożeń ataków terrorystycznych w cyberprzestrzeni.

 

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało, że premier Mateusz Morawiecki po raz kolejny przedłużył obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) na terytorium całego kraju do 31 marca 2022 roku do godz. 23.59.

Ostrzeżenie dotyczy zagrożeń ataków terrorystycznych w cyberprzestrzeni. Stopień jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia, które może potwierdzić prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu.

W związku z wprowadzeniem trzeciego stopnia alarmowego CRP do zadań organów państwowych należą całodobowe dyżury administratorów systemów kluczowych oraz personelu uprawnionego do podejmowania decyzji w sprawach bezpieczeństwa, a także przegląd wszelkich zasobów, które można wykorzystać w przypadku faktycznego ataku. Organy państwowe mają obowiązek przygotować plany, które umożliwią zachowanie ciągłości działania po wystąpieniu ataku, w tym szybkiego oraz bezawaryjnego zamknięcia serwerów.

Warto pamiętać, że wszelkie niepokojące nas sytuacje powinny zostać zgłoszone na policję lub za pośrednictwem numeru alarmowego 112.

 

j.b.

Sprawdź również
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
michał
michał
8 miesięcy temu

Czy rządzący przestrzegają zasad bezpieczeństwa w sieci? Pokazał to Dworczyk, no i nie lepszy okazał się Błaszczaka, który ujawnił całe wyposażenie armii poczynając od sznurowadeł, a kończąc na F-16.