Na przasnyskim Rynku trwa akcja „(Z)Badaj się w kobiecym interesie”.

Na Rynku Miejskim w Przasnyszu rozpoczęły się właśnie bezpłatne badania ginekologiczne (cytologia i USG) w ramach kampanii „(Z)Badaj się w kobiecym interesie”.

Do godziny 16:00 na przasnyskim Rynku będzie stał mobilny gabinet, w którym kobiety mogą nieodpłatnie zrobić cytologię i USG.

Jest to inicjatywa, która powstała w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno – edukacyjnej „W kobiecym interesie”, której celem jest zachęcanie Polek do regularnych badań ginekologicznych.

Patronat nad wydarzeniem objął między innymi Burmistrz Miasta Przasnysz Łukasz Chrostowski.


 

Źródło UM Przasnysz
guest
1 Komentarz