Na przasnyskim rynku oddali ponad 16 litrów krwi

W poniedziałek, 10 lipca na przasnyskim rynku odbyła się akcja „4HEROES”. Jej organizatorem był 2. Ośrodek Radioelektroniczny wraz z Klubem HDK Legion 2. ORel, przy wsparciu RCKiK w Płocku.

 

Akcja była częścią ogólnopolskiej kampanii, która rozpoczęła się w lipcu, a zakończy się pierwszą w Polsce multidyscyplinarną imprezą w Arenie Gliwice na początku września września.

– Celem kampanii jest szerzenie idei honorowego krwiodawstwa, w tym zachęcanie społeczeństwa do dzielenia się życiodajnym płynem jakim jest krew. Szczególnie teraz, w okresie wakacji, kiedy brakuje jej najbardziej, takie działania są niezwykle potrzebne. Jest to również dobra okazja do podkreślenia, jak ważne jest bezinteresowne zaangażowanie w ratowanie życia drugiego człowieka i jak niewiele wymaga ono poświęcenia – informuje płk dypl. Bogusław Postek, dowódca 2. ORel w Przasnyszu.

 

– Wspólnymi siłami udało się zarejestrować 44 dawców, w tym 37 zakwalifikowanych, którzy oddali 16,65 litra tego cennego daru – dodaje dowódca.

Wydarzenie było także okazją, aby podsumować działalność krwiodawczą w I półroczu tego roku. W tym czasie udało się zebrać blisko 270 litrów krwi.

– Do tak znakomitego wyniku przyczyniła się organizacja cyklicznych akcji na terenie przasnyskiego Ośrodka oraz akcje wyjazdowe na terenie Miasta Przasnysz oraz Miasta Ciechanów. Szanowni państwo, oddając jedną jednostkę krwi, można uratować aż trzy ludzkie istnienia, dlatego serdecznie wszystkich zachęcam do udziału w kolejnych akcjach organizowanych przez 2. Ośrodek Radioelektroniczny – dodaje płk dypl. Bogusław Postek.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments