Na Polskiej Kępie odbył się piknik patriotyczny z okazji 160. rocznicy powstania styczniowego

24 czerwca na Polskiej Kępie odbył się piknik patriotyczny. Była rekonstrukcja bity, prelekcje historyczne, a także konkursy.

 

W sobotę, 24 czerwca na Polskiej Kępie odbył się Piknik patriotyczny z okazji przypadającej na 2023 rok – 160. rocznicy powstania styczniowego. Organizatorami byli: Kółko Rolnicze „Posielenie”, Gmina Jednorożec oraz Nadleśnictwo Przasnysz.

– Zawitał do nas ksiądz, który razem z nami pomodlił się za poległych partyzantów. Po modlitwie odśpiewaliśmy hymn, a grupa harcerska z Jednorożca pomogła nam przy wciągnięciu flagi na maszt oraz umieściła kwiaty i znicze na grobie powstańców – relacjonują organizatorzy.

Kolejnym punktem spotkania była prelekcja historyczna Tadeusza Kruka, który opowiedział uczestnikom pikniku o przeszłości Polskiej Kępy”.

 

– W tym temacie wypowiedzieli się również Paweł Berk oraz wójt gminy Jednorożec Krzysztof Iwulski. Po przypomnieniu sobie dawnych czasów, uczestnicy pikniku zostali zaproszeni na poczęstunek, na którym serwowane były kanapki ze smalcem domowej roboty, kiełbaska z grilla, zupa grochowa, owoce oraz różne słodkości – dodają.

Następnym punktem była rekonstrukcja bitwy z powstania styczniowego, w międzyczasie można było obejrzeć wystawę pocztówek i banknotów sprzed wojny.

Organizatorzy zaprosili także do udziału w konkursie polegającym na rzucie butem jednego z partyzantów. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody.

 

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
10 miesięcy temu

W środku lata świętujemy rocznicę Powstania Styczniowego 🤔