Na pociąg w powiecie przyjdzie poczekać nam dłużej? Modernizacja linii Ostrołęka – Chorzele będzie opóźniona

– Na razie nie wiadomo, kiedy zakończą się prace na trasie Ostrołęka – Chorzele. Pewne jest jednak, że stanie się to znacznie później, niż pierwotnie zakładał inwestor. PKP Polskie Linie Kolejowe tłumaczą, że poślizg jest związany z długim czasem pozyskiwania niezbędnych dokumentów – informuje branżowy portal Rynek Kolejowy.

 

Nie tak dawno samorząd województwa mazowieckiego poinformował, że nie dojdzie do zaplanowanej na przyszłoroczne lato reaktywacji ruchu pasażerskiego linii nr 35 na trasie Ostrołęka – Chorzele. Jak podaje portal Rynek Kolejowy, przyczyną zmiany harmonogramu ma być właśnie przeciągający się proces modernizacji niewykorzystywanej od kilkunastu lat trasy. Termin zakończenia prac planowany był w kwietniu 2022 r. – stwierdził w rozmowie z portalem Karol Jakubowski z Zespołu Prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

– Do ostatecznego finału robót droga wciąż jest jednak daleka. Czas pozyskania decyzji administracyjnych był dłuższy, co było spowodowane odwołaniem od decyzji środowiskowej – dodał, nie podając przy tym nowego zakładanego terminu oddania trasy do eksploatacji.

 

„Daty zakładanego uruchomienia połączeń nie podał nam także samorząd województwa mazowieckiego, wskazując jedynie, że nie nastąpi to w ciągu obowiązywania rocznego rozkładu jazdy pociągów 2022/2023” – czytamy.

Ostatni pociąg na linii nr 35 pojechał w czerwcu 2001 roku. Średnia prędkość na linii wynosiła 35 km/h, a podróż zajmowała około 1 godziny i 40 minut. Po zakończeniu modernizacji, linia będzie dostosowana do prędkości 120 km/h (80 km/h dla pociągów towarowych). Czas przejazdu z Ostrołęki do Chorzel przewidywany jest na około 50 minut dla pociągów regionalnych.

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jolka
Jolka
1 rok temu

Czekamy nadal na ukończenie przejazdu na stacji w Parciakach 😑

kkk
kkk
1 rok temu

to onad 20 lat technologii XXI wieku i pojedziemy szybciej o 30 minut niż 60 lat temu bo te tory pewnie miały kolo 60 lat nie wiem ile ale tak podejrzewam pociąg 3 razy mniejszy i nowoczesny to super rewolucja

Korsarz
Korsarz
1 rok temu
Reply to  kkk

Szybszy bo elektryczny

Amator
Amator
1 rok temu
Reply to  Korsarz

A widać na zdjęciu trakcję? Chyba na bateryjki trzeba by było.

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  kkk

Możesz to napisać jeszcze raz, tyle że po polsku?

Daniel
Daniel
1 rok temu

Kiedy linia do przasnysa?

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
1 rok temu
Reply to  Daniel

😂😂😂😂😂😂