Na obozie harcerskim zwiedzili cały świat [FOTO]

W połowie lipca harcerze z przasnyskiego hufca ZHP wyjechali na dwutygodniowy obóz do miejscowości Łąkie. Zwiedzali, bawili się i zdobywali harcerskie sprawności.

 

Harcerze z przasnyskiego Hufca ZHP wyruszyli w dwutygodniową wyprawę w kaszubski krajobraz, a dokładniej do miejscowości Łąkie, gdzie w tym roku stacjonował obóz harcerski.

Już podczas pierwszych wspólnych chwil uczestnicy letniego wypoczynku zamienili się w podróżników i codziennie odwiedzali inne zakątki świata. Jednego dnia wylądowali w Tokio na igrzyskach olimpijskich, gdzie wzięli udział w ich otwarciu, a następnie uczestniczyli w różnych olimpijskich konkurencjach. Innego dnia odwiedzili Grecję. Tam uczyli się języka greckiego, poznawali mitologię, lepili garnki i piekli tradycyjne pity.

 

Podczas trwania obozu harcerskiego udało się im także zwiedzić okoliczne miejscowości i poznać krajobraz kaszubski. Zwiedzili Bunkry Bluchera, spływali kajakami, a także pojechali do Szymbarka, gdzie zwiedzili Dom Sybiraka i drewniany kościół.

Obóz harcerski naszego hufca okazał się być kolejnym strzałem w dziesiątkę. Dzieciaki powróciły szczęśliwe, z nowymi przyjaźniami i pomysłami.

– Zdobyliśmy wiele sprawności, nowych przyjaźni, kilka ugryzień i masę ale to masę wspomnień, które będziemy przywoływać przy każdej możliwej okazji. Tak jak obiecaliśmy zwiedziliśmy kawał świata, dzięki niezawodnej grupie programowej. W każdym miejscu robiliśmy oryginalne i interesujące rzeczy – wspomina Hufiec ZHP Przasnysz.

 

 

 

j.b

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Grazyna
Grazyna
1 miesiąc temu

O wow jaki Adonis na zdjęciu! SUPER