Na jezdnię wychodzą wprost z… krzaków. „Cud, że jeszcze nikt nie został tam potrącony”

Do naszej redakcji zwrócił się czytelnik z prośbą o poruszenie sprawy przejścia dla pieszych znajdującego się w ciągu ulicy Przemysłowej.

 

Ulica Przemysłowa w ostatnich latach stała się dość intensywnie użytkowana, szczególnie w godzinach szczytu. Rozbudowujące się wciąż osiedle Błonie i okoliczne zakłady pracy spowodowały zwiększenie ilości pojazdów na drodze. Sytuacji nie poprawił fakt, że nieopodal powstał duży park handlowy. Tym razem jednak, nie korki stały się przyczyną prośby czytelnika o interwencję redakcji, a jedno z przejść dla pieszych, zlokalizowane nieopodal zakładu ABB.

Zebra, zdaniem mieszkańca, jest namalowana w dość nieoczekiwanym miejscu. Biorąc zaś pod uwagę fakt, że piesi mają dziś pierwszeństwo na pasach, jej usytuowanie może prowadzić do niebezpiecznych zdarzeń.

„Od jakiegoś czasu pracownicy przechodzą z parkingu IWA do ABB (obecnie na parkingu należącym do ABB realizowana jest inwestycja – red.) Od strony ABB mają chodnik, zaś po drugiej stronie przejścia są krzaki. Jadąc autem ul. Przemysłową praktycznie niemożliwe jest, by przez te krzaki i żywopłot dostrzec, że ktoś się zbliża. Cud, że jeszcze nikt tam nie został potrącony” – stwierdza czytelnik i pyta: kto wydał pozwolenie na takie przejście?

Zgłoszenie czytelnika przesłaliśmy do Urzędu Miasta w Przasnyszu. Czekamy na odpowiedź.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arek
Arek
29 dni temu

Są znaki, trzeba się tylko do nich stosować jechać do 50 km/h i będzie ok. Trzeba patrzeć na znaki a nie jeździć na pamięć.

Anna
Anna
29 dni temu
Reply to  Arek

nawet jadać 20km/h jak wyskoczy ci ktoś z krzaków na maskę to go „przewieziesz”, zapewniam. albo dziecko na rowerku. nie rozumiem tego sadzenia jakiś żywopłotów przy przejściach, tam powinno być WIDOCZNIE a nie nasadzone krzaki po 1metr i oczekiwanie na tragedię.

Znający temat
Znający temat
29 dni temu
Reply to  Anna

Nikt nie wyskakuje zza krzaków ponieważ jak pani napisała krzaki mają 1m 1.20 wysokości nie spotkałem nikogo kto chodzi do pracy o wzroście 1.30 więc nawet 1.50 to jest widoczny że zbliża się do przejścia dla pieszych i jadąc 50 km na godz. Jesteśmy w stanie zareagować…