Na Bukowej i Sosnowej pojawi się oświetlenie LED-owe. Miasto ogłosiło przetarg

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa i przebudowa oświetlenia na ulicach Bukowej, Sosnowej oraz Marii Skłodowskiej – Curie w Przasnyszu.

 

Samorząd Miasta Przasnysz ogłosił przetarg na rozbudowę i przebudowę oświetlenia na ulicach Bukowej, Sosnowej oraz Marii Skłodowskiej – Curie w Przasnyszu. Inwestycja będzie realizowana w oparciu o dofinansowanie Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Zamówienie swoim zakresem obejmuje między innymi:

  • roboty rozbiórkowe istniejących elementów oświetlenia ulicznego,
  • układanie kabli,
  • montaż słupów oświetleniowych wraz z oprawami,
  • doświetlenie przejść dla pieszych,
  • wykonanie badań i pomiarów,
  • wykonanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.

 

Rozbudowa i przebudowa oświetlenia ulic na terenie osiedla Orlika realizowana będzie w ramach zadania „Poprawa bezpieczeństwa komunikacyjnego na ulicach osiedla Orlika w Przasnyszu”. Na ten projekt miasto otrzymało dofinansowanie od Samorządu Województwa Mazowieckiego w kwocie 390 tys. zł.

– W ramach projektu planowana jest kompleksowa przebudowa i modernizacja oświetlenia ulicznego, czyli wymiana słupów, linii kablowej, układów pomiarowych oraz montaż nowoczesnych opraw wykonanych w technologii LED. Dzięki modernizacji oświetlenia i zastosowaniu wysokiej efektywności nowoczesnych rozwiązań zmniejszy się nie tylko zużycie energii elektrycznej, ale też zredukowana zostanie emisja CO2 oraz związków siarki, azotu i pyłów do atmosfery – podaje Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Pozyskane pieniądze zostaną również przeznaczone na wykonanie nowej nawierzchni ulicy Bukowej wraz ze zjazdami do istniejących garaży.

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
imie
imie
11 miesięcy temu

„Pozyskane pieniądze zostaną również przeznaczone na wykonanie nowej nawierzchni ulicy Bukowej wraz ze zjazdami do istniejących garaży.”

Nic tak nie jest potrzebne jak nowa nawierzchnia w miejsce asfaltu, a mieszkańcy ulic np. Kalinowej czy innych ulic składających się głównie z błota, niech sobie w tym błocie brodzą. Będziemy o tym pamiętać przy wyborach.

Nie wiem naprawdę co trzeba miec w głowie zeby słuchać propagandy Naczelnego Propagandysty od szczepankowskiego – przeciez Bukowa itd to są ulice utwardzone i przejezdne, a inni mieszkancy tego samego miasta muszą brodzić w błocie – no ale to już tajemnica naszych Umiłowanych Przywódców Samorządowych.

Katarzyna
Katarzyna
11 miesięcy temu
Reply to  imie

To już chyba interes radnego tej ulicy, urzędu. Oczywiste będzie ze radny danego osiedla będzie zabiegał o swój rejon najbardziej. Po to wybrali go mieszkańcy 🙂 gdzie tu propaganda ? Może czas zagonić do roboty innych radnych, a nie narzekać, ze coś w końcu nie stoi w miejscu?

Jsjsbs
Jsjsbs
11 miesięcy temu
Reply to  Katarzyna

Ale to nie jest powód do tego, żeby remontować coś, co jest w dobrym stanie. Wydawać publiczne pieniądze trzeba z głową, a nie byleby pokazać że się coś robi i to u radnego kumpla burmistrza

Katarzyna
Katarzyna
11 miesięcy temu
Reply to  Jsjsbs

Chyba nadal nie zrozumiano mojego komentarza. Jeśli jest źle to niech radny tej ulicy zacznie działać coś w tej sprawie.
Ktoś coś robi jest źle ciekawe jakby było w sytuacji gdy nic by się nie robiło..

Jan
Jan
11 miesięcy temu
Reply to  imie

Zmieńcie radnego, skoro nie potrafi. Proste.

Anna
Anna
11 miesięcy temu

Radny Sławek Czaplicki dopiął swego. Dziękujemy i brawo za skuteczność!

Jsjsbs
Jsjsbs
11 miesięcy temu
Reply to  Anna

Trzydzieści trzy razy remontować jedna dobra ulice, żeby mu piesek na spacerze łapek nie poszorowal

Kamil
Kamil
11 miesięcy temu
Reply to  Jsjsbs

Jad Jad i jeszcze raz jad. Zakompleksienie chyba już na takim poziomie ze nawet do zwierzaków się przyczepią…

Gość
Gość
11 miesięcy temu

To może zanim zrobicie remont to zmieńcie żarówki w lampach na Skłodowskiej bo już od miesiąca albo mrugają,albo w ogóle nie świecą trzy oprawy pod rząd

jan
jan
11 miesięcy temu

Prosimy nie montować opraw jakie są np; zamontowane przy ul.Świerkowej, jest stanowczo za ciemno,te oprawy zamontowane na ul.Osiedlowej są ok.

Janusz
Janusz
11 miesięcy temu

Cieszcie się, że Radny Czaplicki wpadł tylko na pomysł położenia asfaltu na jednej z najlepszych nawierzchni dróg miejskich, a nie np. odwrócenia biegi rzeki Węgierki, co byłoby bardziej kosztowne dla miasta. PSL posiada w radzie większość i każdą głupotę przeforsuje. Radni PIS-u nie mają nic do gadania.  

Darek
Darek
11 miesięcy temu
Reply to  Janusz

PiSowi to i renomowanych MDK nie pasował

Tomek
Tomek
11 miesięcy temu
Reply to  Darek

Fake news i to chyba w wydaniu Pana Sławka. Uważa Pan, że kłamstwo wielokrotnie powtórzone staje się prawdą? Chcieli remontować, ale za środki zewnętrzne. Gdy otrzymali z Polskiego Ładu ponad 10 mln zł, wówczas PSL nie mógłby się chwalić, że marszałek wspomógł budowę, bo wówczas jego środki okazałyby się mizerne. Lepiej zadłużać miasto.

Jsjsbs
Jsjsbs
11 miesięcy temu
Reply to  Tomek

To są ludzie bez pojęcia. Tylko aby układy i ukladziki, dla siebie brać i dla swoich

Bożena
Bożena
11 miesięcy temu
Reply to  Tomek

Ale zaraz zaraz, Tomek, czemu faknes. Przecież do niedawna większość w Radzie miał PiS z tymi drugimi. To mieli tyle czasu żeby pomóc zdobyć środki np z polskiego ładu. I jakoś środków nie było. A jak pomógł PSL Struzik, Szczepankowski i Czaplicki to wycie. Tyle lat słuchaliśmy tylko ze chcą remontować, mogli pozyskać te środki zewnętrzne o których piszesz a tak to Ci faktycznie remontują.

Jsjsbs
Jsjsbs
11 miesięcy temu
Reply to  Janusz

O bardzo dobrze powiedziane

astra16i92z@wp.pl
astra16i92z@wp.pl
11 miesięcy temu

Po co oświetlenie jak. Prąd drogi