Na budynku Szkoły Podstawowej nr 2 powstaje mural

Na frontowej ścianie budynku Szkoły Podstawowej nr 2 powstaje mural z portretem patrona szkoły – Henrykiem Sienkiewiczem.

 

Mural z podobizną autora Ogniem i Mieczem i Quo Vadis, noblisty, wielkiego pisarza, literata i nowelisty właśnie powstaje na frontowej ścianie Szkoły Podstawowej nr 2 Przasnyszu od strony ul. Jana Kilińskiego.

Jego autorem jest plastyk, głównodowodzący pracowni batiku „Mamut” działającej przy Miejskim Domu Kultury – Tomasz Jakubowski, spod którego ręki wyszły inne ścienne malowidła w Przasnyszu.

 

– Projekt jest zatwierdzony przez konserwatora zabytków, ze względu na przestrzeń starego miasta. Wykonuję go w tej samej technice co dotychczasowe murale w Przasnyszu i Chorzelach – czyli farbami fasadowymi wysokiej jakości – odpornymi na promieniowanie UV. Sam projekt jest moim pomysłem. Inicjatorem wykonania muralu jest burmistrz Łukasz Chrostowski i dyrektor szkoły Piotr Jeronim – mówi nam Tomasz Jakubowski.

 

 

ren

 

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
Artur
3 miesięcy temu

Wyjątkowa seria murali, które każdej ze szkół podkreślają wyjątkowość a jednocześnie odmienność w skali naszego miasta. Dobrze wykonany mural jest wartością dodaną na długie lata. Pozdrawiam