Myślał, że wytrzeźwiał, dlatego wsiadł za kierownicę. Drugi wypił piwo i ruszył na zakupy

W ciągu jednego dnia, na terenie Mławy, policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich wsiadł po alkoholu za kierownicę i pojechał na zakupy do sklepu, drugi był zaskoczony, że nie zdążył wytrzeźwieć. Obu zatrzymanym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, poza utratą prawa jazdy,  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

W miniony czwartek, o godzinie 7.20 na ul. Warszawskiej w Mławie, policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego mławskiej komendy, zatrzymali kierującego audi 49-letniego mławianina. Mężczyzna miał w organizmie ponad 0,80 promila alkoholu. W rozmowie z policjantami oświadczył, że pił alkohol wieczorem. Rano sądził, że zdążył wytrzeźwieć i wsiadł za kierownicę.

 

Tego samego dnia, o godz. 19.30, na ul. Wymyślin w Mławie, funkcjonariusze patrolu interwencyjnego zauważyli kierującego mercedesem, który nie panował nad pojazdem. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że autem kierował 44-letni mieszkaniec Mławy. Mężczyzna miał w  organizmie ponad 1,80 promila alkoholu. Interweniującym policjantom oświadczył, że zanim wsiadł za kierownicę, pił piwo, po czym wsiadł do samochodu i pojechał na zakupy. Jak się ponadto okazało, auto które prowadził nie miało aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia.

W obu przypadkach nietrzeźwi kierowcy stracili prawo jazdy, dalsze postępowania prowadzi mławska komenda Policji. Zatrzymanym grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.


 

Źródło KPP Mława codziennikmlawski.pl
Sprawdź również
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments