Myślał, że wytrzeźwiał, dlatego wsiadł za kierownicę. Drugi wypił piwo i ruszył na zakupy

W ciągu jednego dnia, na terenie Mławy, policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich wsiadł po alkoholu za kierownicę i pojechał na zakupy do sklepu, drugi był zaskoczony, że nie zdążył wytrzeźwieć. Obu zatrzymanym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, poza utratą prawa jazdy,  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

W miniony czwartek, o godzinie 7.20 na ul. Warszawskiej w Mławie, policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego mławskiej komendy, zatrzymali kierującego audi 49-letniego mławianina. Mężczyzna miał w organizmie ponad 0,80 promila alkoholu. W rozmowie z policjantami oświadczył, że pił alkohol wieczorem. Rano sądził, że zdążył wytrzeźwieć i wsiadł za kierownicę.

 

Tego samego dnia, o godz. 19.30, na ul. Wymyślin w Mławie, funkcjonariusze patrolu interwencyjnego zauważyli kierującego mercedesem, który nie panował nad pojazdem. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że autem kierował 44-letni mieszkaniec Mławy. Mężczyzna miał w  organizmie ponad 1,80 promila alkoholu. Interweniującym policjantom oświadczył, że zanim wsiadł za kierownicę, pił piwo, po czym wsiadł do samochodu i pojechał na zakupy. Jak się ponadto okazało, auto które prowadził nie miało aktualnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia.

W obu przypadkach nietrzeźwi kierowcy stracili prawo jazdy, dalsze postępowania prowadzi mławska komenda Policji. Zatrzymanym grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.


 

Źródło KPP Mława codziennikmlawski.pl
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments