Mydło czy żel pod prysznic? Sprawdź, co jest lepsze dla Twojej skóry!

Obecnie na rynku mamy ogromną ilość przeróżnych mydeł w kostce i w płynie. Masz wątpliwości co do tego, jakie mydło jest najlepsze dla skóry? Nic dziwnego, bo producenci mydeł prześcigają się w udoskonalaniu formuł swoich produktów – zarówno tych w kostce, jak i w postaci płynnej. Przede wszystkim musisz wiedzieć, czym różnią się te dwa rodzaje mydeł i jakie są ich wady i zalety. Skorzystaj z naszych podpowiedzi i znajdź idealne mydło dla siebie oraz swojej rodziny!

 

Mydła w kostce – dlaczego nie tracą na popularności?

Mydła tego rodzaju jakiś czas temu zaczęto zastępować mydłami w płynie, jednak wciąż nie brakuje zwolenników produktów myjących skórę (i nie tylko) w postaci kostki. Mimo że sporo mówiło się o tym, że mydła w kostce podrażniają skórę, a mydła w płynie są dla niej łagodniejsze, to jednak nie ma takiej reguły. Dużo zależy od składu mydła, więc jego forma nie przesądza o tym, czy będzie ono nam służyć, czy nie.

Dla osób z wrażliwą i skłonną do alergii skórą niewskazane może być stosowanie twardych mydeł sodowych, które często wysuszają naskórek. Trzeba jednak pamiętać o tym, że istnieją także mydła potasowe (mydło szare, marsylskie i z Aleppo) oraz glicerynowe, które są polecane osobom ze skórą delikatną, wrażliwą i alergiczną. Mydła w kostce z dużym dodatkiem olejów roślinnych i innych naturalnych składników są przyjazne skórze i wspaniale ją pielęgnują. Trzeba jednak pamiętać o tym, że mydło w kostce powinno być utrzymywane w idealnej czystości, aby na jego powierzchni nie gromadziły się bakterie.

Mydła w płynie – wygodne i higieniczne, ale czy zawsze najlepsze?

Mydła w płynie z dozownikiem zdobyły uznanie głównie dlatego, ponieważ są praktyczne i mogą zapewniać wyższy poziom higieny niż mydła w kostce. Dzięki dozownikowi można odmierzyć odpowiednią ilość mydła, przez co korzystanie z produktu jest ułatwione i bardziej higieniczne. Mydła w płynie idealnie nadają się do mycia rąk i są niezastąpione w toaletach publicznych czy na przykład w hotelach, gdzie mydło w kostce jest najmniej praktycznym rozwiązaniem. Na rynku jest także mnóstwo mydeł w płynie stworzonych z myślą o myciu twarzy oraz ciała.

 

 

Do mycia rąk najlepiej służą mydła w płynie antybakteryjne, które wyjątkowo skutecznie usuwają zarazki. Doskonale sprawdzają się w miejscach publicznych, ale warto je mieć także w domu i stosować na przykład po zabawie z pupilem lub po powrocie z pracy lub zakupów. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się naturalne mydła w płynie przygotowane na bazie składników szczególnie przyjaznych skórze. Takie mydła są wzbogacone są witaminami, olejami i ekstraktami roślinnymi oraz substancjami łagodzącymi podrażnienia. Jeśli szukasz mydła w płynie do ciała, to pamiętaj o tym, że równie wygodnym w użyciu kosmetykiem, który może wspaniale pielęgnować skórę i nadawać jej przyjemny zapach jest żel pod prysznic. Trzeba jednak zaznaczyć, że osoby z różnymi chorobami skóry i alergiami niekiedy najlepiej tolerują mydła bezzapachowe.

Liczy się skład

Biorąc pod uwagę powyższe informacje, można dojść do wniosku, że warto korzystać z obu rodzajów mydeł. Bez wątpienia mydło w płynie do rąk powinno znaleźć się w każdym domu. Czy taka forma mydła do mycia twarzy będzie najlepsza dla Ciebie lub Twoich bliskich, to już kwestia indywidualna. Warto sugerować się składem mydła, które chce się kupić. Atrakcyjne opakowanie w żadnym wypadku nie powinno być czynnikiem decydującym o wyborze! Jeśli chcesz dobrze zadbać o swoją skórę podczas oczyszczania w trakcie kąpieli, potrzeba Ci będzie także gąbka do mycia.

 

materiał zewnętrzny

Sprawdź również

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.