Muzeum Historyczne w Przasnysz zaprasza na wykład online Macieja Badowicza.

Muzeum Historyczne w Przasnysz zaprasza na wykład Macieja Badowicza „Dziedzictwo pogranicza krzyżacko-mazowieckiego”, który odbędzie na fanpage’u Muzeum Historycznego w Przasnyszu w dniu 25 czerwca o godz. 18.00.

 

Relacje między zakonem krzyżackim i państwem założonym w Prusach, a księstwem mazowieckim cechowały intensywne kontakty polityczne i gospodarcze. Rozwój ziem leżących na pograniczu obu terytoriów był istotnym elementem kształtującym ten region w średniowieczu. Jakie były czynniki determinujące rozwój? Jakie świadectwa kultury materialnej pozostały po dziś dzień?

Maciej Badowicz (ur. 1988 r.) – absolwent historii i ekonomii Uniwersytetu Gdańskiego, doktorant na Wydziale Historycznym UG. Autor monografii i tekstów naukowych z zakresu historii zakonu krzyżackiego, w tym upraw winorośli na terenie Prus. Pracował m. in. w Muzeum II Wojny Światowej i Muzeum Gdańska. Dla Muzeum Bitwy pod Grunwaldem przygotował scenariusz merytoryczny wystawy stałej do nowobudowanego obiektu. Prelegent na konferencjach krajowych i zagranicznych, współpracownik magazynów historycznych „Mówią Wieki”, „W Sieci Historii” i portalu historia.org.pl.


 

Źródło MH Przasnysz
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments