„Mundurowy dar serca” w Przasnyszu.

15 czerwca 2020 roku odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa „Mundurowy Dar Serca”, zorganizowana przez 2. Ośrodek Radioelektroniczny, Komendę Powiatową Policji w Przasnyszu, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Przasnyszu i Nadleśnictwo Przasnysz przy wsparciu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Płocku.

 

W wydarzeniu udział wzięło blisko 30 przedstawicieli służb mundurowych, którzy oddali łącznie 8550 ml krwi. Akcja przasnyskich służb mundurowych jest odpowiedzią na deklarację Ministra Obrony Narodowej – Mariusza Błaszczaka dotyczącą wsparcia szpitali w uzupełnianiu zasobów krwi, ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich osób dotkniętych chorobą nowotworową.

Każdego dnia w Polsce potrzebna jest krew na którą zapotrzebowanie wzrasta zwłaszcza latem, dlatego kolejną akcję żołnierze z klubu HDK LEGION przy 2. Ośrodku Radioelektronicznym zaplanowali już na 22 czerwca w rynku miejskim w Przasnyszu.

Źródło 2ORel
Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bozena
Bozena
3 lat temu

Szkoda że nie można oddawać krwi kiedy się chce tylko szukać autobusów ludzie są chętni do oddania tylko przykre że muszą czekać gdzieś na ulicy jak by w szpitalu nie było miejsca