Można już korzystać z bezpłatnego internetu publicznego w gminie Jednorożec

Jeszcze w 2020 roku gminie Jednorożec udało się pozyskać pieniądze na uruchomienie bezpłatnego internetu publicznego na swoim terenie.

 

Gmina Jednorożec otrzymała grant w wysokości 64 368 złotych na projekt, który został zorganizowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa.

Projekt „Publiczny Internet dla Każdego” pozwolił na zakup urządzeń, które pozwalają na bezpłatne korzystanie z sieci WiFi. Zostały one zainstalowane w budynku urzędu gminy, parkingu przy urzędzie, bibliotece, Zespole Szkół w Jednorożcu, Punkcie Informacji Turystycznej, a także w Szkołach Podstawowych w Parciakach, Lipie, Olszewce oraz Żelaznej Rządowej.

 

– Są to miejsca, w których gmina dysponuje dostępem do internetu o wymaganych w projekcie parametrach. W każdym z tych miejsc można korzystać bezpłatnie z internetu o prędkości do 30 Mbit/s, czas trwania sesji to 4 godziny (po czym konieczne jest ponowne logowanie) – poinformował Urząd Gminy Jednorożec.

 

Aby skorzystać z sieci kliknij ikonę WiFi w telefonie, wybierz sieć „Publiczny Internet dla Każdego”, a następnie zaloguj się.

 

Zostanie otwarte okno przeglądarki, należy zaznaczyć „Akceptuję Regulamin” i ponownie kliknąć „Zaloguj”.

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments