Most w Obrębie przebudowany. Wyremontowana została również droga powiatowa

Zakończyły się prace na moście w Obrębie. Ten jest już w pełni przejezdny.

 

Na inwestycję, której wartość wynosi 4 mln zł, starostwo powiatowe pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Finansów w wysokości 2 mln zł. Jak mówi starosta Krzysztof Bieńkowski przebudowa była konieczna ze względu na zły stan mostu.

– Przebudowany został most i kilometr drogi w kierunku drogi wojewódzkiej, który jest odcinkiem okalającym Przasnysz od strony zachodniej i północnej. Inwestycja usprawni ruch, ale także zwiększy bezpieczeństwo – informuje starosta Krzysztof Bieńkowski.

Połączenie komunikacyjne prowadzi od drogi wojewódzkiej do drogi krajowej i pozwala na ominięcie Przasnysza.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mati*
Mati*
2 lat temu

Ale żeby dociągnąć do końca te 5m do drogi wojewódzkiej i załatać te dziury na skrzyżowaniu to już kasy, czy chęci zbrakło?

Mati*
Mati*
2 lat temu
Reply to  Mati*

Ale żeby nie było, że tylko krytykuje i czepiam się 5m, to czepne się jeszcze wielkich rowów na bokach jezdni. Aż strach bliżej pobocza jechać. Ale ogólnie ładnie zrobione, podoba się 😄

Antek
Antek
2 lat temu
Reply to  Mati*

za skrzyżowania odpowiada zarządca drogi właściwy dla drogi wyższej kategorii, w tym przypadku MZDW, ale na etapie projektowym mozna było uzgodnić włączenie drogi powiatowej do drogi wojewódzkiej i byłobynowe, przebudowane skrzyzowanie. taki sam przypadek jest w chorzelach na obwodnicy, brak uzgodnień na połączenia

Konowal
Konowal
2 lat temu

A przasnysz wyremontuje mdk, który zwiększy… i usprawni… No właśnie co?

Romek
Romek
2 lat temu

Niedługo to tu żadnych drzew nie będzie.

Ania
Ania
2 lat temu

Miasto nie robi nawet połowy inwestycji takich jak powiat, a przecież powinno dwa razy więcej. To miasta zawsze budują baseny, obwodnicę itp. W Ciechanowie potrafią u nas Burmistrz chciał się na nich wzorować, ale coś chyba nie wyszło.

Jasiek
Jasiek
2 lat temu

Ten remont to raczej chyba Dziadtrans Czajkowski powinien sfinansowac? to jego flota niszczy tam drogę