Most w Obrębie przebudowany. Wyremontowana została również droga powiatowa

Zakończyły się prace na moście w Obrębie. Ten jest już w pełni przejezdny.

 

Na inwestycję, której wartość wynosi 4 mln zł, starostwo powiatowe pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Finansów w wysokości 2 mln zł. Jak mówi starosta Krzysztof Bieńkowski przebudowa była konieczna ze względu na zły stan mostu.

– Przebudowany został most i kilometr drogi w kierunku drogi wojewódzkiej, który jest odcinkiem okalającym Przasnysz od strony zachodniej i północnej. Inwestycja usprawni ruch, ale także zwiększy bezpieczeństwo – informuje starosta Krzysztof Bieńkowski.

Połączenie komunikacyjne prowadzi od drogi wojewódzkiej do drogi krajowej i pozwala na ominięcie Przasnysza.

 

 

ren

Sprawdź również
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mati*
Mati*
16 dni temu

Ale żeby dociągnąć do końca te 5m do drogi wojewódzkiej i załatać te dziury na skrzyżowaniu to już kasy, czy chęci zbrakło?

Mati*
Mati*
16 dni temu
Reply to  Mati*

Ale żeby nie było, że tylko krytykuje i czepiam się 5m, to czepne się jeszcze wielkich rowów na bokach jezdni. Aż strach bliżej pobocza jechać. Ale ogólnie ładnie zrobione, podoba się 😄

Antek
Antek
16 dni temu
Reply to  Mati*

za skrzyżowania odpowiada zarządca drogi właściwy dla drogi wyższej kategorii, w tym przypadku MZDW, ale na etapie projektowym mozna było uzgodnić włączenie drogi powiatowej do drogi wojewódzkiej i byłobynowe, przebudowane skrzyzowanie. taki sam przypadek jest w chorzelach na obwodnicy, brak uzgodnień na połączenia

Konowal
Konowal
16 dni temu

A przasnysz wyremontuje mdk, który zwiększy… i usprawni… No właśnie co?

Romek
Romek
16 dni temu

Niedługo to tu żadnych drzew nie będzie.

Ania
Ania
16 dni temu

Miasto nie robi nawet połowy inwestycji takich jak powiat, a przecież powinno dwa razy więcej. To miasta zawsze budują baseny, obwodnicę itp. W Ciechanowie potrafią u nas Burmistrz chciał się na nich wzorować, ale coś chyba nie wyszło.

Jasiek
Jasiek
15 dni temu

Ten remont to raczej chyba Dziadtrans Czajkowski powinien sfinansowac? to jego flota niszczy tam drogę