MOPS rozpoczął wydawanie skierowań na pomoc żywnościową

W związku ze zmianą kryterium dochodowego przasnyski MOPS uruchamia wydawanie skierowań do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. Będzie można je odebrać do 31 maja.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Przasnyszu uruchamia wydawanie skierowań do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa.

Celem programu jest udzielenie wsparcia osobom, które  doświadczają najgłębszych form ubóstwa poprzez udostępnienie pomocy żywnościowej w formie paczek lub posiłków.

 

W związku ze zmianą kryterium dochodowego, które weszło w życie 15 maja 2023 r. pomoc mogą otrzymywać osoby/rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej i uzyskujące dochód nieprzekraczający:

  • 1823,60 zł.  – dla osoby samotnie gospodarującej ,
  • 1410,00 zł. – w przypadku osoby w rodzinie

 

Skierowania do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa są wydawane od 17 do 31 maja 2023 r. w pokoju nr 15 Ośrodka Pomocy Społecznej w Przasnyszu.

 

j.b.

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tutejszy
Tutejszy
20 dni temu

Dajcie lepiej posiłki, paczki to krążą po mieście.

Wpz
Wpz
20 dni temu

Przy okazji skierowania do pracy,a nie popierać przyzwyczajenia od wielu lat.Ludzie w starszym wieku potrafią jeszcze pracować, a co by mogli poleżeć jak nie którzy w kwiecie wieku…

Kamila
Kamila
18 dni temu
Reply to  Wpz

Gdyby w Przasnyszu ludzie na emeryturze przeszli w stan spoczynku, zwolniły by się miejsca pracy,czy to w urzędach, spółdzielni mieszkaniowej,szpitalu,szkole. Ja mam 35 lat i chętnie pójdę do pracy,staram się uzyskać ją od dawna ale w Przasnyszu nie masz znajomości to nie masz pracy.

Tutejszy
Tutejszy
20 dni temu

Rozumiem osoby starsze, emeryci, renciści na starych zasadach ale ci dzisiejsi… Do pracy!!
Takie rozdawnictwo to skandal i patologia!

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
19 dni temu
Reply to  Tutejszy

Ludzie, którzy tej pomocy naprawdę potrzebuję często po nią nie idą. Wstyd im po prostu. A za to łapę wyciągają cwaniaczki, którym robić się nie chce.

Joanna
Joanna
20 dni temu

Zamiast paczek to skierowanie do pracy. Potem produkty spożywcze można nabyć za symboliczne 'piwo’….