MOPS Przasnysz: Wolontariusze w Mazowieckim Instytucie Kultury

Na zaproszenie Mazowieckiego Instytutu Kultury grupa wolontariuszy wspierających wrześniową III edycję  Festiwalu Fabryka Światła w Przasnyszu wybrała się do Warszawy, by na scenie Teatru Mazowieckiego obejrzeć spektakl teatralny „Grace i Gloria”. Autorem sztuki jest Tom Ziegler, reżyserem przedstawienia Bogdan Augustyniak, muzykę skomponował Jerzy Satanowski, a piękną scenografię opracował Jerzy Rudzki.

Spektakl to przejmująca i barwna opowieść o dwóch dojrzałych kobietach, o krańcowo różnych temperamentach i charakterach. Wzruszające przedstawienie dotykające trudnych tematów przemijania ale jednocześnie niosące nadzieję i przepełnione poczuciem humoru. Brawurowa i świetna gra aktorska Stanisławy Celińskiej i Lucyny Malec zachwyciła wszystkich widzów. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem kunsztu aktorskiego bohaterek spektaklu, ale też ciekawej scenografii i wpadającej w ucho muzyki. Nasza grupa wolontariuszy została bardzo ciepło przywitana przez Panią Iwonę Wujastyk – Dyrektorkę Mazowieckiego Instytutu Kultury, Joannę Janusewicz – koordynatorkę przasnyskich wolontariuszy z ramienia MIK w czasie Festiwalu oraz Witolda Filipunasa –wspierajacego wolontariuszy w trakcie Festiwalu. Przed spektaklem mieliśmy także okazję obejrzeć wystawę Andrzeja Dudka – Dürera i Agnieszki Rogoz w Galerii XX1.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji Mazowieckiego Instytutu Kultury za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w „duchowej uczcie” jaką dla nas wszystkich był spektakl „Grace i Gloria”. Pozostajemy z nadzieją na dalszą, tak miłą i owocną współpracę.


Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments