Monika Góralczyk z Przasnysza ze złotym medalem w Pucharze Polski Kettlebell Lifting

W sobotę, 11 grudnia w gminie Oborniki pod Poznaniem odbył się Puchar Polski Kettlebell Lifting (siłowo – wytrzymałościowe podnoszenie odważnika kulowego w założonym czasie) organizowany przez Polską Federację Sportów Odważnikowych. W kategorii rwanie kettla 16kg złoto zdobyła przasnyszanka Monika Góralczyk.

 

Zasady Kettlebell Lifting są proste, zawodnicy nie starają się podnieść jak największego ciężaru, tylko wykonać maksymalną liczbę powtórzeń w danej jednostce czasu bez odstawiania kettli na ziemię. Rękę można zmienić tylko raz. Reprezentantka Przasnysza wystartowała w kategorii rwanie kettla 16 kg (w czasie 10 minut), gdzie okazała się bezkonkurencyjna i wywalczyła złoto.

– Myślę że byłam fizycznie dobrze przygotowana i pozytywnie nastawiona. Ten sport wymaga dużej wszechstronności, trzeba budować zarówno siłę jak i wytrzymałość, ale bez dobrej techniki przy pracy z kettlem ciężko zrobić dobry wynik. Za mój plan treningowy i przygotowanie motoryczne odpowiadał mój mąż Karol – mówi w rozmowie z nami Monika.

 

Warto zaznaczyć, że w 2019 roku Monika Góralczyk również zdobyła złoty medal, wówczas wzięła udział w Pucharze Polski Kettlebell Lifting Początkujących.

Serdecznie gratulujemy!

 

Sprawdź również
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysiek
Krzysiek
1 miesiąc temu

Świetnie:) gratuluję:)

Dr. House
Dr. House
1 miesiąc temu

Brawo!! Zuch dziewczyna