Monika Góralczyk z Przasnysza zdobywa złoto w Pucharze Polski Kettlebell Lifting!

Wczoraj, 28 września, w Skierniewicach odbyły się zawody Kettlebell Games, w których skład wszedł Puchar Polski Kettlebell Lifting, Zawody Pierwszego Kroku, Starcie Tytanów oraz Mistrzostwa Polski w Półmaratonie.

Przasnysz reprezentowała Monika Góralczyk, która wystartowała w Pucharze Polski. Przasnyszanka nie dała szans rywalkom i wywalczyła złoty medal.

Wczoraj w Skierniewicach odbyły się zawody w Pucharze Polski Kettlebell Lifting (Girevoy Sport), w których wystartowałam reprezentując klub Kettlebell Warsaw. Wystartowałam w konkurencji rwanie (snatch) odważnikiem (kettlebell) 16 kg na dystansie 5 minut wykonując 83 powtórzenia bez odkładania odważnika z jedną zmianą ręki. W swojej kategorii wagowej do 65 kg zajęłam 1. miejsce. Kettlebell Sport trenuję od początku bieżącego roku. Na pierwszych zawodach (Mistrzostwa Polski) w marcu startując z odważnikiem 12kg, ale już na pełnym dystansie 10 minut w rwaniu (snatch) zajęłam 2. miejsce. Z kettlem 16 kg pracuje dopiero od niedawna, także wynik z wczorajszego dnia jest dość satysfakcjonujący. Jednak jak każdy sportowiec czuję niedosyt i jestem głodna kolejnych rekordów życiowych. – powiedziała nam świeżo upieczona mistrzyni Pucharu Polski.

Monika wraz z Karolem Jonczyńskim prowadzą treningi crosstrening i kettlebell w przasnyskim OSiR. Wszystkich chętnych zapraszamy w poniedziałki (20:00-21:00), wtorki (19:00-20:00) oraz czwartki (20:00-21:00).