Monika Góralczyk – Jonczyńska chce reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy we Włoszech. Możemy pomóc

Marzeniem Moniki Góralczyk – Jonczyńskiej jest reprezentowanie kraju na Mistrzostwach Europy Kettlebell Lifting we Włoszech. Możemy pomóc te plany ziścić.

 

„Mam na imię Monika i na co dzień prowadzę treningi w moim studio treningu w Przasnyszu. Moim ogromnym marzeniem, będąc nastolatką było wystąpić kiedyś w kadrze narodowej w dyscyplinie sportowej, której oddam się bez reszty” – pisze Monika Górlaczyk – Jonczyńska.

„Jeszcze wtedy nie wiedziałam, że istnieje taki sport jak kettlebell lifting czyli siłowo wytrzymałościowe podnoszenie odważnika kulowego. W 2019 r. pierwszy raz stanęłam na platformie Mistrzostw Polski w kettlach i poczułam to „szybsze bicie serca”. Okazało się, że jestem w tym całkiem dobra… Zdobyłam na przestrzeni ostatnich lat kilka medali, aż w końcu w 2022 r. otrzymałam powołanie do kadry narodowej to był również rok w którym po raz pierwszy założyłam strój reprezentacji” – dodaje.

Przed Moniką kolejne wyzwanie. „Chcę w dalszym ciągu trenować (ciężko trenować) i reprezentować nasz kraj na międzynarodowych Mistrzostwach. Tym razem Mistrzostwa Europy federacji WKSF odbywają się we Włoszech” – stwierdza i dodaje, że choć kettlebell lifting jest sportem przynoszącym mnóstwo satysfakcji i bardzo wymagającym to przy tym też niszowym. „Przygotowania do startu na mistrzostwa (dieta, suplementy, fizjoterapia), wyjazd (przelot, hotel, wyżywienie i sam start) nie są sponsorowane przez federację czy związki”- wyjaśnia.

Z tego powodu Monika postanowiła założyć „zrzutkę”. Wpłacając pieniądze możemy pomóc przasnyszance w przygotowaniach. „Będę wdzięczna za każdą wpłatę” – pisze Monika.

 

 

ren

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments