Monika Góralczyk – Jonczyńska brązową medalistką Mistrzostw Europy w Kettlebell Lifting 2022!

Monika Góralczyk – Jonczyńska wywalczyła brązowy medal podczas trwających w ten weekend w Rzeszowie Mistrzostw Europy w Kettlebell Lifting 2022. Reprezentantka Polski z Przasnysza wykonała 129 powtórzeń odważnikiem o wadze 16 kg.

 

8 grudnia w Rzeszowie rozpoczęły się Mistrzostwa Europy – WKSF European Championship Kettlebell Sport 2022. Do rywalizacji stanęło ponad 300 zawodników z 16 krajów Europy. Polskę reprezentuje 38 – osobowa załoga, w tym przasnyszanka Monika Górlaczyk – Jonczyńska.

– Moją konkurencją jest rwanie kettla 16 kg przez 10 minut z jedną zmianą ręki, bez odkładania odważnika. Musiałam zmieścić się w limicie wagowym do 58 kg. Nie będzie łatwo, ale przepełnia mnie ogromna radość, że mogę wystąpić z orłem na piersi. Wczoraj na wspaniałej ceremonii otwarcia miałam ciary kiedy usłyszałam „Mazurek Dąbrowskiego”. Jestem bardzo wdzięczna, że mogę tu być – poinformowała przed  startem Monika, która podczas dzisiejszych zawodów uzyskała trzeci najwyższy wynik, co pozwoliło na zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy.

Serdecznie gratulujemy!

 

 

red

Sprawdź również
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments