MON wydaje alert dezinformacyjny: Wojsko nie wzywa Polaków do służby!

Do obywateli Polski trafiają fałszywe sms-y o mobilizacji do wojska. Ministerstwo Obrony Narodowej wydało alert dezinformacyjny.

 

Trwa konflikt zbrojny na Ukrainie. Z dnia na dzień sytuacja staje się coraz bardziej dramatyczna. W związku z wydarzeniami, w Polsce nasila się zjawisko rozpowszechniania fałszywych informacji.

Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało za pośrednictwem Twittera wpis, który ma stanowić ostrzeżenie przed fałszywymi SMS-ami dotyczącymi stawiennictwa w siedzibach Wojskowych Komend Uzupełnień i Wojewódzkich Sztabach Wojskowych. Resort informuje, że są to nieprawdziwe komunikaty kreowane w celu dezinformacji.

 

– Uwaga na fałszywe sms-y dotyczące stawiennictwa w siedzibach Wojskowych Komend Uzupełnień i Wojewódzkich Sztabach Wojskowych. To fałszywe informacje! Wojsko Polskie nie jest ich autorem. Wojsko Polskie nie prowadzi mobilizacji – informuje ministerstwo.

 

 

Sprawdź również
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
9 miesięcy temu

Jeszcze wyślijcie alert, żeby nie oglądać TVPiS. Tam też dezinformacja non stop.

W sumie to całkiem zabawne, jak Starosta zachęca do bojkotu onet.pl (podobno sieją dezinformację), a sam cyka sob fotki z Danusią Holecką. A wiadomo że Danusia to wzór obiektywnego dziennikarstwa 😅.

borsuk
borsuk
9 miesięcy temu

Pan powinien FAKTY prowadzić😂

Marek (prawdziwy)
Marek (prawdziwy)
9 miesięcy temu
Reply to  borsuk

Nie da rady, wada wymowy 😅

borsuk
borsuk
9 miesięcy temu

To idź w buraki.
Tam pana miejsce.